Nowe możliwości Avid S3L dzięki aktualizacjom VENUE 4.5 oraz EuControl 3.2 | Konsbud Audio

Jesteś tutaj

Nowe możliwości Avid S3L dzięki aktualizacjom VENUE 4.5 oraz EuControl 3.2

09.06.14

Już od swej premiery system Avid S3L był wybierany przez wielu profesjonalnych realizatorów dźwięku, którzy docenili jego doskonałe brzmienie, potężną moc obliczeniową oraz ultramobilność. Najnowsza aktualizacja dla systemu S3L wprowadza szereg usprawnień w dwóch kluczowych aplikacjach systemu – VENUE 4.5 oraz EuControl 3.2.

VENUE 4.5

Aktualizacja VENUE 4.5 wprowadza do systemu Avid S3L wiele istotnych usprawnień m.in. współdzielenie We/Wy, automatyczne śledzenie wzmocnienia kilku systemów połączonych przez Ethernet AVB, zoptymalizowaną obsługę i sterowanie poprzez konfigurowalny wygląd warstw, 'VCA and Group Spill', a także zaktualizowany system operacyjny i rozszerzenie dostępnych narzędzi przetwarzania dźwięku ze wsparciem dla 64-bitowych AAX DSP pluginów.

Możliwości VENUE 4.5:

  • Współdzielenie We/Wy dwóch i więcej systemów wraz z automatycznym dopasowaniem gainu,
  • Nieskończone możliwości edycyjne dzięki wsparciu 64-bitowych pluginów AAX,
  • Pełna personalizacja konsolety S3,  
  • Szybki dostęp do kanałów wraz z funkcją 'VCA and GROUP Spill',
  • Ulepszona komunikacja, sterowanie oraz poprawki wizualne.

EuControl 3.2

EuControl jest aplikacją systemu Avid S3L pozwalającą na użycie S3 jako kontrolera studyjnego oraz interfejsu audio zarówno dla dedykowanego Pro Toolsa jak i innych DAW zgodnych z EUCON.

Możliwości EuControl 3.2:

  • Miks i rejestracja koncertów za pomocą pełnego systemu S3L oraz miks nagranej sesji tylko poprzez kontroler i laptopa, co zapewnia optymalny stosunek ceny do możliwości zestawu, a przy tym mobilność i łatwość w transporcie.
  • Sama konsoleta S3 pozwala na miks sesji nagranej w Pro Tools, Apple Logic, Steinberg Cubase/Nuendo, MOTU Digital Performer, Cakewalk SONAR i wielu innych zgodnych z EUCON.
  • Nagrywanie i monitorowanie (poprzez głośniki lub słuchawki) za pomocą Pro Toolsa oraz innych DAW po Ethernet AVB – konsoleta S3 może być wykorzystywana jako 4-kanałowy (4in/4out) interfejs audio.

Aktualizacja Avid S3L dodaje znaczące funkcjonalności do już obecnie ogromnych możliwości systemu – wiele z nich wprowadza zupełnie nowe podejście do pracy z systemami nagłośnieniowymi.

Dostępność aktualizacji

Aktualizacje VENUE 4.5 oraz EuControl 3.2 będą dostępne w III kwartale 2014 r.
Nowi użytkownicy systemu S3L otrzymają VENUE 4.5 i EuControl 3.2 od razu po aktywacji produktu na koncie Avid. Instrukcje pobrania i instalacji programów jest zawarta w zestawie.

Obecni klienci S3L, którzy posiadają aktywowany system oraz pakiet pluginów otrzymają VENUE 4.5 oraz EuControl 3.2 bezpośrednio na swoje konto Avid. Instrukcja jak uzyskać dostęp i zainstalować nowe oprogramowanie zostanie dostarczona.

VENUE 4.5 – OPIS NOWYCH MOŻLIWOŚCI

Współdzielenie We/Wy i śledzenie wzmocnienia (I/O Sharing and Gain Tracking)

Wiele, a może nawet większość systemów nagłośnieniowych wymaga użycia dwóch lub więcej konsolet (np. frontowej i monitorowej), co zazwyczaj zmusza do użycia pasywnego splittera i analogowych połączeń. Funkcja współdzielenia kanałów We/Wy z dopasowaniem wzmocnienia daje możliwość inteligentnego dzielenia strumieni audio poprzez Ethernet AVB pomiędzy modułem Stage 16, a kilkoma silnikami E3 z automatyczną kompensacją wzmocnienia na każdy kanał.

Ta innowacyjna funkcja znacząco redukuje złożoność okablowania i całego systemu oraz czas potrzebny na instalację. Dzięki mniejszej liczbie potrzebnych stageboxów i całkowitemu wyeliminowaniu analogowych splitterów, spadają koszty transportu całego systemu.

Unikalną cechą jest to, że przy połączeniu kilku systemów S3L wszyscy użytkownicy otrzymują identyczne możliwości. Każdy z nich otrzymuje w pełni niezależną kontrolę nad swoim wzmocnieniem wejściowym – co rozwiązuje wszystkie problemy rozwiązań analogowych oraz cyfrowych trimów – a wszystkie jego ustawienia są inteligentnie zarządzane pomiędzy plikami show, konfiguracjami master/slave, a nawet snapshotami.

Współdzielenie kanałów We/Wy i śledzenie wzmocnienia dostarczane przez Avid S3L zawiera:

  • 4 moduły Stage 16 mogą być współdzielone z max. trzema silnikami E3
  • Automatyczna kompensacja wzmocnienia na każdy kanał we wszystkich silnikach E3
  • Niezależna, pełna kontrola przedwzmacniacza (+10dB do 60dB) dla każdego użytkownika w sieci
  • Inteligentna komunikacja pomiędzy silnikami E3 zapewnia ciągłą łączność i przesył danych diagnostycznych urządzeń
  • Automatyczna kompensacja wzmocnienia jest stosowana przez cały czas nawet podczas zapisywania lub przywoływania snapshotów
  • Wsparcie dla Extreme Networks Summit X400 8-port Ethernet AVB switch
  • Redundantne połączenie do wspólnych modułów Stage 16 według wspieranych schematów połączeń
  • Aktualne plug-and-play i drag-and-drop są nadal utrzymane przy obecnych konfiguracjach sieciowych

Topologie połączeń urządzeń pozwalające użytkownikowi na konfigurację systemu S3L z funkcją współdzielenia kanałów We/Wy:

  1. Rozszerzonego pierścienia (redundantne)
  2. Gwiazdy (nieredundantne)
  3. Rozszerzonej gwiazdy (redundantne)

Topologia rozszerzonej gwiazdy (redundantna)
Aktualna topologia gwiazdy stosowana w systemie Avid S3L została zaktualizowana w celu dodania  funkcji współdzielenia kanałów we/wy bez potrzeby posiadania dodatkowego switcha. Maksymalnie do 4 modułów Stage 16 może być połączonych w konfiguracji pierścieniowej (daisy chain) wraz z silnikami E3. Redundancja dla modułów Stage 16 jest zapewniona dzięki topologii S3L’s Advanced Ring Network. Każdy silnik E3 jest sparowany z kontrolerem S3 i Pro Toolsem.

Topologia gwiazdy (nieredundantna)

To bardzo prosta konfiguracja pozwalająca na użycie do czterech modułów Stage 16  podłączonych do jednego switcha Ethernet AVB bez zachowania redundancji. Silniki E3 są również podłączone do switcha i sparowane z kontrolerami S3 oraz Pro Toolsem.

Topologia rozszerzonej gwiazdy (redundantna)

W tym systemie konfiguracji możemy zastosować do czterech modułów Stage 16 połączonych z dwoma switchami Ethernet AVB i silnikami E3 w redundantnej konfiguracji.
Redundancja jest zachowana pomiędzy modułami Stage 16, a switchami. Switche są same redundantne, tak samo jak połączenia między nimi, a silnikami E3.

Konfigurowalny układ widoku tłumików

Podczas miksu na żywo bardzo istotnymi zaletami są szybkość i intuicyjność obsługi. Oprogramowanie VENUE 4.5 pozwala stworzyć spersonalizowany układ widoku tłumików na konsolecie S3 sprawiając, że wszystkie najpotrzebniejsze elementy miksu są zawsze pod ręką.

  • Umieszczenie dowolnego kanału, dowolnego typu w wybranej kolejności
  • Konfiguracja własnego wyglądu poprzez konsoletę S3 lub oprogramowanie VENUE używając grupowego zaznaczenia lub operacji prawy-klik
  • Operowanie konsoletą S3 bezpośrednio z banku użytkownika wraz z pełnym widokiem na wszystkie parametry w VENUE
  • Nowa zakładka użytkownika (USER) dostępna na stronach INPUTS, OUTPUTS, SNAPSHOTS
  • Zapisuj, przywołuj i podglądaj przypisane widoki użytkownika
  • Przywołuj ustawienia widoków użytkownika używając systemu zdarzeń do wyzwalania przywołania snapshotów
  • Zapisuj i ładuj ustawienia widoków użytkownika używając istniejącego systemu folderów ustawień
  • Domyślny widok użytkownika zawiera 8 grup VCA oraz jeden tłumik Master

USPRAWNIENIA KONSOLETY S3

VENUE 4.5 wprowadza szeroką gamę zmian dla konsolety systemu S3L usprawniając obsługę, nawigację oraz przejrzystość. Nowymi funkcjami są m.in. VCA & Group Spill, bank safe, snapshot i transport control przez enkodery Global Control oraz innowacyjne 'Expand mode' poprzez Channel Control i Global Control.

VCA & Group Spill

Kanały przypisane do grup lub VCA mogą zostać przypięte na stałe do widoku tłumików dając natychmiastowy dostęp niezależnie od warstwy, w której się znajdowały. Podwójne wciśnięcie przycisku wyboru (select) VCA lub grupy uruchamia funkcję.

Expand Mode

Tryb pozwalający na przypisanie i ustawienie parametrów z Channel Control oraz Global Control za pomocą 16 enkoderów z górnego rzędu. Dla sekcji Channel Control funkcji Expand Mode możemy ich użyć np. do zmiany parametrów EQ (za pomocą 12 enkoderów), kompresora oraz bramki (16 enkoderów),  16 wysyłek AUX albo 16 zdefiniowanych przez siebie parametrów. Natomiast w przypadku sekcji Global Control enkodery można przypisać, aby mieć dostęp do 16 szyn wyjściowych.

Bank Safe

Umożliwia przypisanie dowolnego kanału na stałe do konsolety niezależnie od aktualnie wybranej warstwy. Ponadto daje to pewność, iż ważne kanały zawsze pozostaną przyporządkowane w konkretnym miejscu nawet w przypadku zmiany warstwy, przywołaniu własnych ustawień warstw czy wyodrębnieniu grup lub VCA.

GEQ on Faders (korektor graficzny na tłumikach)

GEQ on Faders jest nową akcją w OPTIONS > Events page w oprogramowaniu VENUE, która dotyczy sterowania korektorem graficznym dowolnego kanału wyjściowego za pomocą tłumików konsolety. W celu uzyskania szybkiego dostępu do funkcji można przydzielić jej zdarzenie do przycisku funkcyjnego lub użyć innego wyzwalacza w systemie zdarzeń.

Hidden Bank Clip

Sygnalizuje przesterowanie sygnału na warstwie innej niż aktywna poprzez mruganie przyciskiem danej warstwy.

Obsługa snapshotów oraz transportu za pomocą enkoderów Global Control

Oznaczanie kanałów kolorami.

Pluginy 64-bit AAX DSP

Wprowadza obsługę 64-bitowych pluginów DSP AAX używanych również w systemach Pro Tools 11 HDX. Pozwala to na dostęp do najlepszych symulacji efektów i procesorów od topowych producentów audio.

Galeria: 

Produkty