Od dziś można obejrzeć film o naszym showroomie Genelec! | Konsbud Audio

Jesteś tutaj

Od dziś można obejrzeć film o naszym showroomie Genelec!

24.11.23

Od dziś można obejrzeć film o naszym showroomie Genelec!
O showroomie, zastosowanych tu rozwiązaniach, monitorach, o GLM i Dolby Atmos opowiada Jacek Majewski z Konsbud Audio.
Realizacja: Łukasz Kornafel, Muzyka i Technologia i AVIntegracje.
Zachęcamy do obejrzenia filmu:

https://muzykaitechnologia.pl/nowy-showroom-genelec-wideo/

Showroom wyposażyliśmy w bogaty zestaw monitorów, których można słuchać w różnych konfiguracjach: od formatu stereo, konfiguracji 2.1, Surround 5.1, aż do Dolby Atmos 5.1.4. – w standardzie, który jest przyszłością słuchania muzyki.

W trakcie prezentacji możemy w wygodny sposób przełączać zarówno odsłuchiwane modele, jak i formaty audio, co ułatwi Wam porównanie i ocenę reprodukcji dźwięku.

Jako źródło dźwięku wykorzystujemy stację roboczą Avid Pro Tools HD z przetwornikiem MTRX Studio wraz z Dolby Atmos Renderer’em lub serwis streamingowy Apple Music. Oprócz słuchania naszych źródeł muzycznych, zachęcamy do przynoszenia własnych materiałów referencyjnych w postaci plików WAV, sesji Pro Tools i itp.

Monitory Genelec

Showroom jest wyposażony w referencyjne monitory Genelec Smart Active Monitors z wbudowanymi procesorami DSP, w tym w trójdrożne, współosiowe monitory z serii The Ones, adaptacyjne systemy niskotonowe W371A oraz subwoofery. Mamy też zestaw przeznaczony do słuchania muzyki w domowych pomieszczeniach, wyróżniający się charakterystycznym designem.

Wszystkimi monitorami, a jest ich ponad 20, zarządza oprogramowanie GLM – Genelec Loudspeaker, które służy do kalibracji oraz do tworzenia i zarządzania konfiguracją urządzeń.

Szczegółowy wykaz modeli dostępnych w showroomie:

    2-Way Classic Active Monitor: 8010A
    2-Way SAM™:  8320A, 8330A, 8340A, 8350A
    3-Way The Ones™ SAM™:  8331A, 8341A, 8351B, 8361A
    SAM™ Woofer System: W371A
    SAM™ Studio Subwoofer: 7350A i 7360A
    Smart Active Loudspeaker Signature Series: 6040R
 

GLM – Genelec Loudspeaker Manager

Sercem naszego showroomu jest komputer z zestawem do kalibracji i oprogramowaniem Genelec Loudspeaker Manager. Za pomocą GLM można pogrupować monitory na dowolne zestawy od stereo do Atmos, wykonać kalibrację i zarządzać odsłuchem. GLM jest zintegrowany z procesorami DSP znajdującymi się w monitorach.

System automatycznej kalibracji jest autorskim rozwiązaniem Genelec, unikatowym na rynku urządzeń odsłuchowych i wielokrotnie nagradzanym za swoją uniwersalność, łatwość obsługi i skuteczność w zaawansowanej korekcji akustyki pomieszczenia. W procesie kalibracji dokonywany jest pomiar odpowiedzi impulsowej pomieszczenia w miejscu odsłuchu, niezależnie dla każdego z monitorów, następnie wyniki są wysyłane do serwera Genelec i tam analizowane przez stale doskonalone algorytmy. W następnym kroku, z serwera pobierane są dane do zaprogramowania procesorów DSP znajdujących się w każdym z monitorów i subwooferów, uwzględniające korekcję częstotliwości i opóźnień oraz dopasowanie poziomów dla kanałów układu Dolby Surround lub immersyjnego Dolby Atmos.

Proces kalibracji odbywa się automatycznie i sprowadza się do umieszczenia we właściwej pozycji mikrofonu pomiarowego i uruchomienia procedury kalibracji. W rezultacie, w ciągu kilku minut uzyskujemy wyrównanie odpowiedzi impulsowej pomieszczenia na poziomie nieosiągalnym nawet przy zaawansowanej adaptacji akustycznej pomieszczenia odsłuchowego. A w przypadku zestawów wielokanałowych możemy dodatkowo stworzyć warunki pozwalające uzyskać perfekcyjną scenę dźwiękową.

Sprzęt/Oprogramowanie

Apple Mac Mini M2, HD Native Thunderbolt, MTRX Studio, Avid Pro Tools|Ultimate, Dolby Atmos Renderer, Mbox Studio, S1 Control Surface, Pro Tools Dock, Genelec Calibration Kit, Genelec Loudspeaker Manager.

 

Siedziba

W naszym showroomie wykonaliśmy profesjonalne prace adaptacyjne, poprzedzone odpowiednimi pomiarami i symulacjami, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pozwoliło nam zaprojektować rozwiązanie optymalne, uwzględniające ograniczenia jakie nakładała na nas bryła budynku i rozmiar pomieszczenia. W rezultacie udało się uzyskać oczekiwany efekt akustyczny i estetyczny.

Problemy, których nie mogła rozwiązać adaptacja zostały skutecznie zniwelowane przez system automatycznej kalibracji GLM.

Jesteśmy przekonani, że nasz showroom spełni Wasze oczekiwania. Stworzyliśmy go dla wszystkich, którzy nagrywają, miksują, masterują lub w jakiś inny sposób przetwarzają dźwięk, dla których monitory Genelec są precyzyjnym i wiarygodnym narzędziem do kontrolowania dźwięku podczas pracy, ale też i dla odbiorców domowych, chcących cieszyć się muzyką reprodukowaną w najwyższej jakości.

Zapraszamy!

Adres:

ul. Torowa 8

05-500

Nowa Iwiczna

 

Kontakt:

Jacek Majewski - 785 50 40 90

j.majewski@konsbud-audio.com.pl

Wizytę w showroomie można również umówić poprzez stronę internetową. Pod adresem genelecshowroom.pl znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

 

Zdjęcia: Magdalena Czarnecka, Łukasz Kornafel

Galeria: 

Produkty