Zapraszamy do nowego showroomu Genelec

Zapraszamy do nowego showroomu Genelec

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do naszego nowego profesjonalnego showroomu Genelec.

Jesteśmy firmą, która jest wyłącznym dystrybutorem tego fińskiego producenta światowej klasy studyjnych monitorów odsłuchowych. Stworzyliśmy unikatowe miejsce, zbudowane wg profesjonalnych założeń. Prezentujemy tu szeroki wachlarz rozwiązań Genelec, które od wielu lat są standardem w studiach telewizyjnych, filmowych kompleksach postprodukcyjnych, studiach muzycznych i radiowych, wozach transmisyjnych, a także w domowych salonach odsłuchowych.

Showroom wyposażyliśmy w bogaty zestaw monitorów, których można słuchać w różnych konfiguracjach: od formatu stereo, konfiguracji 2.1, Surround 5.1, aż do Dolby Atmos 5.1.4. – w standardzie, który jest przyszłością słuchania muzyki.

W trakcie prezentacji możemy w wygodny sposób przełączać zarówno odsłuchiwane modele, jak i formaty audio, co ułatwi Wam porównanie i ocenę reprodukcji dźwięku.

Jako źródło dźwięku wykorzystujemy stację roboczą Avid Pro Tools HD z przetwornikiem MTRX Studio wraz z Dolby Atmos Renderer’em lub serwis streamingowy Apple Music. Oprócz słuchania naszych źródeł muzycznych, zachęcamy do przynoszenia własnych materiałów referencyjnych w postaci plików WAV, sesji Pro Tools i itp.

Monitory Genelec

Showroom jest wyposażony w referencyjne monitory Genelec Smart Active Monitors z wbudowanymi procesorami DSP, w tym w trójdrożne, współosiowe monitory z serii The Ones, adaptacyjne systemy niskotonowe W371A oraz subwoofery. Mamy też zestaw przeznaczony do słuchania muzyki w domowych pomieszczeniach, wyróżniający się charakterystycznym designem.

Wszystkimi monitorami, a jest ich ponad 20, zarządza oprogramowanie GLM – Genelec Loudspeaker, które służy do kalibracji oraz do tworzenia i zarządzania konfiguracją urządzeń.

Szczegółowy wykaz modeli dostępnych w showroomie:

  •     2-Way Classic Active Monitor: 8010A
  •     2-Way SAM™:  8320A, 8330A, 8340A, 8350A
  •     3-Way The Ones™ SAM™:  8331A, 8341A, 8351B, 8361A
  •     SAM™ Woofer System: W371A
  •     SAM™ Studio Subwoofer: 7350A i 7360A
  •     Smart Active Loudspeaker Signature Series: 6040R

GLM – Genelec Loudspeaker Manager

Sercem naszego showroomu jest komputer z zestawem do kalibracji i oprogramowaniem Genelec Loudspeaker Manager. Za pomocą GLM można pogrupować monitory na dowolne zestawy od stereo do Atmos, wykonać kalibrację i zarządzać odsłuchem. GLM jest zintegrowany z procesorami DSP znajdującymi się w monitorach.

System automatycznej kalibracji jest autorskim rozwiązaniem Genelec, unikatowym na rynku urządzeń odsłuchowych i wielokrotnie nagradzanym za swoją uniwersalność, łatwość obsługi i skuteczność w zaawansowanej korekcji akustyki pomieszczenia. W procesie kalibracji dokonywany jest pomiar odpowiedzi impulsowej pomieszczenia w miejscu odsłuchu, niezależnie dla każdego z monitorów, następnie wyniki są wysyłane do serwera Genelec i tam analizowane przez stale doskonalone algorytmy. W następnym kroku, z serwera pobierane są dane do zaprogramowania procesorów DSP znajdujących się w każdym z monitorów i subwooferów, uwzględniające korekcję częstotliwości i opóźnień oraz dopasowanie poziomów dla kanałów układu Dolby Surround lub immersyjnego Dolby Atmos.

Proces kalibracji odbywa się automatycznie i sprowadza się do umieszczenia we właściwej pozycji mikrofonu pomiarowego i uruchomienia procedury kalibracji. W rezultacie, w ciągu kilku minut uzyskujemy wyrównanie odpowiedzi impulsowej pomieszczenia na poziomie nieosiągalnym nawet przy zaawansowanej adaptacji akustycznej pomieszczenia odsłuchowego. A w przypadku zestawów wielokanałowych możemy dodatkowo stworzyć warunki pozwalające uzyskać perfekcyjną scenę dźwiękową.

Sprzęt/Oprogramowanie

Apple Mac Mini M2, HD Native Thunderbolt, MTRX Studio, Avid Pro Tools|Ultimate, Dolby Atmos Renderer, Mbox Studio, S1 Control Surface, Pro Tools Dock, Genelec Calibration Kit, Genelec Loudspeaker Manager.

Siedziba

W naszym showroomie wykonaliśmy profesjonalne prace adaptacyjne, poprzedzone odpowiednimi pomiarami i symulacjami, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pozwoliło nam zaprojektować rozwiązanie optymalne, uwzględniające ograniczenia jakie nakładała na nas bryła budynku i rozmiar pomieszczenia. W rezultacie udało się uzyskać oczekiwany efekt akustyczny i estetyczny.

Problemy, których nie mogła rozwiązać adaptacja zostały skutecznie zniwelowane przez system automatycznej kalibracji GLM.

Jesteśmy przekonani, że nasz showroom spełni Wasze oczekiwania. Stworzyliśmy go dla wszystkich, którzy nagrywają, miksują, masterują lub w jakiś inny sposób przetwarzają dźwięk, dla których monitory Genelec są precyzyjnym i wiarygodnym narzędziem do kontrolowania dźwięku podczas pracy, ale też i dla odbiorców domowych, chcących cieszyć się muzyką reprodukowaną w najwyższej jakości.

Zapraszamy!

Adres:

ul. Torowa 8

05-500

Nowa Iwiczna

Kontakt:

Jacek Majewski – 785 50 40 90

j.majewski@konsbud-audio.com.pl

Wizytę w showroomie można również umówić poprzez stronę internetową. Pod adresem genelecshowroom.pl znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

W najnowszym, wrześniowym wydaniu magazynu Muzyka i Technologia ukazał się obszerny wywiad Łukasza Kornafla z naszym specjalistą i opiekunem showroomu – Jackiem Majewskim. Rozmowa dotyczy wszystkich aspektów showroomu, zachęcamy do pójścia do kiosków i do lektury!

Zdjęcia:

1 – 9 – Łukasz Kornafel

10 – 13 – Magdalena Czarnecka.

Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec, Genelec
Podziel się!