Mikser cyfrowy Allen & Heath CQ-12T [Test, Muzyka i Technologia]

Mikser cyfrowy Allen & Heath CQ-12T [Test, Muzyka i Technologia]

Allen&Heath CQ-12T to jeden z trzech mikserów wchodzących w skład najnowszej serii CQ. 12T, CQ-18T i CQ-20B to kompaktowe miksery cyfrowe dla muzyków i zespołów, inżynierów dźwięku, firm rentalowych obsługujących niewielkie eventy i koncerty, wreszcie dla producentów domowych, małych obiektów i instalatorów AV. Nowa seria stawia na bezkompromisową jakość przetwarzania 96 kHz, prostotę obsługi i szybkość konfiguracji.

W magazynie Muzyka i Technologia ukazał się obszerny test miksera Allen&Heath CQ-12T. Zachęcamy do lektury!

https://muzykaitechnologia.pl/allenheath-cq-12t-cyfrowa-konsoleta-miksujaca/

Allen&Heath CQ – 12T – Cyfrowa konsoleta miksująca

“„Mała sztuka”, „niewiele miejsca na sprzęt”, „kilka mikrofonów”, „mały skład do nagłośnienia” – takie i im podobne zwroty niemal codziennie przewijają się w obrębie życia firm nagłośnieniowych. Sale prób i projektowe studia nagrań nie pozostają w tyle, żonglując stwierdzeniami oscylującymi wokół maksymalizacji miejsca użytkowego i minimalizacji ilości przestrzeni zajmowanej przez elementy dodatkowe, takie jak nagłośnienie i konsolety. Niemal każda z gałęzi rynku audio, poza wielkoformatowymi rozwiązaniami, wymaga produktów zamykających się w niewielkiej obudowie, z maksymalną ilością funkcji, aby w jednym ręku mieściło się rozwiązanie problemów, w sposób jak najlepszy jakościowo, ale również w najbardziej atrakcyjny finansowo sposób.

Konsolet małego formatu, obsługiwanych za pomocą urządzeń mobilnych, jest obecnie na rynku coraz więcej. Każdy nowy produkt musi oferować coś więcej, zapewniać skok jakościowy względem konkurencji. Allen&Heath wraz z nową serią CQ ma na celu przełamać ściany w postaci niewielkich rozmiarów konsolet i w swoich konstrukcjach zawrzeć więcej rozwiązań, niż na pierwszy rzut oka można by było zmieścić.(…).

Podsumowanie
Bez wątpienia seria CQ stanowi duże rozwinięcie w – i tak już szerokim, ale skierowanym do innego odbiorcy – asortymencie sprzętu Allen&Heath. Brakowało w ofercie tego producenta, takiego rozwiązania jak to, które ograniczy wykorzystywaną przestrzeń bez utraty jakości miksu audio, czyli przy małych realizacjach, za atrakcyjną cenę umożliwi korzystanie z procesorów, z jakich znane są produkty tego brytyjskiego producenta. Urządzenia te są na tyle kompaktowe, na tyle przystępne cenowo, że znajdują się również w zasięgu projektowych lub pełnoprawnych studiów nagrań, sal prób oraz mobilnych teatrów lub zespołów, które chciałyby uzyskać powtarzalność swoich realizacji niezależnie od miejsca, w którym grają. Wraz z elementami dodatkowymi, takimi jak router WIFI oraz laptop podłączony za pomocą portu USB, seria ta stanowić może mobilne studio nagrań, system realizacji konferencji, personalny system odsłuchowy oraz dodatkowy element dla ekip zajmujących się streamingiem internetowym.”

Dostęp do całego artykułu:

https://muzykaitechnologia.pl/allenheath-cq-12t-cyfrowa-konsoleta-miksuj…

mikser Allen&Heath CQ-12T, mikser Allen&Heath CQ-12T, mikser Allen&Heath CQ-12T
Podziel się!