Technologia Dante w produktach DHD

Technologia Dante w produktach DHD

Owoc tej współpracy, nowy interfejs audio IP 52/XC Dante™, został zaprezentowany podczas targów IBC 2012 w Amsterdamie. Interfejs umożliwia klientom DHD precyzyjne przekazywanie wielokanałowych sygnałów audio za pomocą standardowych sieci informatycznych.

Fundamentem technicznym jest system Dante firmy Audinate, który udowodnił swoją skuteczność w wielu innych profesjonalnych urządzeniach audio i instalacjach na całym świecie. Dante umożliwia transfer do 48 (szybki Ethernet) lub 512 (gigabitowy Ethernet) kanałów audio przez zwykłą sieć ethernetową przy użyciu protokołu IP. Sieć wykorzystuje standardowe komponenty informatyczne i nie jest wymagany dodatkowy sprzęt. Ponadto, w standardzie, urządzenia Dante są wyposażone w dwa oddzielne interfejsy sieciowe, które umożliwiają użytkownikowi łatwo tworzyć odporną na błędy infrastrukturę.

Nowy interfejs 52/XC Dante™ może samodzielnie przesyłać do 48 sygnałów audio w dwóch kierunkach. Klienci DHD mogą używać tego rozwiązania w celu:

  • Połączenia złożonych systemów DHD z serii 52 za pomocą standardowej sieci informatycznej i wymiany sygnałów audio między tymi systemami.
  • Podłączenia urządzeń wspomaganych przez Dante do systemu DHD i bezproblemowej wymiany sygnałów audio przez połączenia sieciowe.
  • Podłączenia stacji roboczych Windows lub MAX OS X do systemu DHD.
  • Stworzenia bardziej kompleksowych, a jednocześnie mocnych systemów audio wymagających mniej okablowania i łatwiejszych w instalacji.

Joerg M. Deubner, Dyrektor Zarządzający DHD komentuje:“Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązania Audinate. Technologia Dante jest dokładnie tym, czego szukaliśmy, aby zapewnić przekaz audio za pomocą protokołu IP: mocny, niezawodny system, który odwiódł swojej skuteczności w wielu praktycznych zastosowaniach. Dzięki nowemu interfejsowi audio IP 52/XC Dante™ możemy zapewnić naszym klientom korzyści wynikające z przekazu audio za pomocą standardowej sieci informatycznej – zwłaszcza lepsza elastyczność instalacji i użytkowania.”

Lee Ellison, Prezes Zarządu Audionate, komentuje współpracę z firmą DHD:“Rynek radiowotelewizyjny szybko adaptuje rozwiązania Dante, ponieważ branża idzie w kierunku przekazu audio za pomocą technologii sieciowych IP. Audinate oferuje niezawodne rozwiązanie sieciowe najnowszej generacji, zapewniając jednocześnie ścieżkę migracji do zmieniających się standardów takich jak AVB.” Ellison dodaje: “Cieszymy się, że DHD stworzyło potężne rozwiązanie dla rynku radiowotelewizyjnego, gdzie kluczowa jest elastyczność i niezawodność jaką zapewnia Dante.”

Podziel się!