Tauron Arena Kraków: nagłośnienie największej hali sportowo-widowiskowej w Polsce

Tauron Arena Kraków: nagłośnienie największej hali sportowo-widowiskowej w Polsce

Na polskiej mapie hal sportowo-widowiskowych pojawiło się właśnie nowe, niezwykłe miejsce: Tauron Arena Kraków. Jest to obecnie największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z najbardziej nowoczesnych na świecie.

Duża hala ma na trybunach aż 15 000 miejsc. Jest tam również mała hala, która może pełnić funkcję sali treningowej. Wielofunkcyjność tego miejsca sprawia, że mogą tam się odbywać zawody sportowe z zakresu wielu dyscyplin sportowych, także o randze mistrzostw świata. Dzięki zaawansowanemu systemowi nagłośnienia i dobrej akustyce jest to idealne miejsce do organizacji koncertów o czym świadczy lista gwiazd, które w najbliższym czasie wystąpią w Kraków Arenie: Ennio Morricone, Michael Bubble, Slash, Brian Adams, Katy Perry, Elton John.

Firma Konsbud Audio była odpowiedzialna za wykonanie systemu nagłośnienia hali, który jednocześnie uzupełnia też system DSO (dźwiękowy system ostrzegawczy). Instalacja nagłośnieniowa opiera się na produktach marki d&b audiotechnik: zestawy głośnikowe z serii V, Q, xS i xA oraz wzmacniacze D12 i D80. W obiekcie znajdują się trzy konsolety cyfrowe Allen & Heath – dwa miksery Qu-16 oraz jeden mikser GLD-80. Całość uzupełniają systemy bezprzewodowe marki Audio-Technica.

20 czerwca odbyła się pierwsza duża impreza, która stanowiła inaugurację areny: mecz Polska – Brazylia w ramach Ligi Światowej w Piłce Siatkowej. Emocjonujące i zwycięskie dla biało-czerwonych widowisko było rozgrywane przy pełnej widowni, czyli 15 000 osób, co było pierwszym sprawdzianem dla nowego obiektu. Tym bardziej cieszą liczne pozytywne komentarze pod adresem obiektu i nagłośnienia, zarówno od sportowców jak i publiczności oraz mediów.

Podziel się!