Systemy d&b audiotechnik na koncertach i festiwalach 2019

Systemy d&b audiotechnik na koncertach i festiwalach 2019

Tegoroczny sezon plenerowy był wyjątkowy dla firmy Konsbud Audio, dystrybutora systemów nagłośnienia d&b audiotechnik. To właśnie na początku tego lata najnowsze rozwiązania d&b pojawiły się w kilku dużych polskich firmach rentalowych, a konsekwencją tego faktu było wykorzystanie modułów d&b do realizacji imponującej ilości wydarzeń.

Na początku kwietnia 2019 firma GMB Pro Sound, jako pierwsza w Polsce, kupiła system KSL. Nie trzeba było długo czekać na zastosowanie KSL-a w praktyce. System od pierwszych tygodni po zakupie był używany podczas koncertów, a już w czerwcu został wykorzystany podczas Festiwalu w Opolu – czterodniowej fety muzycznej, gdzie wystąpili zarówno weterani sceny muzycznej, jak i młodzi, debiutujący artyści. Kolejnym eventem od lat realizowanym przez GMB Pro Sound jest Open’er Festival. Na scenach Main, Tent i Alter użyto łącznie ponad 350 modułów d&b z serii GSL, KSL, J, Y i V. Nad realizacją nagłośnienia największego festiwalu w Polsce pracowało w sumie kilkadziesiąt osób podzielonych na kilka zespołów.

Równolegle do dużych festiwali, w wielu miejscach odbywały się „pojedyncze” koncerty polskich i zagranicznych gwiazd. Pod koniec kwietnia Krzysztof Zalewski zebrał widownię na Hali Torwar, występując na scenie całkiem sam! Jego solo acty to koncerty, w trakcie których gra na wielu instrumentach i, oczywiście, śpiewa. Koncert zrealizowano na systemach d&b audiotechnik przy użyciu modułów serii SL, V i Q. Firma Sound Production zrealizowała z kolei pod koniec lipca występ Andrzeja Piasecznego w Opolu. Do nagłośnienia wydarzenia użyto modułów z serii V, uzupełnionych o J-SUBy.

W Krakowie pod  koniec czerwca wystąpiła wokalistka i pianistka jazzowa, Diana Krall. Za realizację nagłośnienia koncertu odpowiadała firma Prosound. System nagłośnienia widowni składał się z modułów szerokopasmowych d&b audiotechnik z serii V w niebagatelnej liczbie 60 sztuk. Firma Prosound zrealizowała też m.in. Młyn Jazz Festival w Wadowicach – wydarzenie dla prawdziwych koneserów jazzu i soulu. Koncerty również zostały nagłośnione przy użyciu zestawów d&b audiotechnik.

Wracając jednak do festiwali… firma GMB Pro Sound zrealizowała kolejne cztery duże eventy tego lata: Polsat SuperHit Festival, Festiwal Top of The Top, Męskie Granie i ostatnio Kraków Live Festival i podczas wszystkich tych wydarzeń wykorzystano systemy d&b audiotechnik (m.in. GSL, KSL i V). To, co zwraca uwagę i cieszy, to fakt, że coraz więcej firm decyduje się używać systemów d&b w ArrayProcessingu.

Lato powoli dobiega końca, ale liczymy na to, że koncerty pod znakiem d&b będą ożywiać jesienne wieczory w salach i klubach w całej Polsce. A grafik koncertowy na najbliższe miesiące, przynajmniej w większych miastach, już się bardzo zagęścił.

, , , , ,
Podziel się!