System nagłośnienia Y d&b audiotechnik – prezentacja w Krakowie

System nagłośnienia Y d&b audiotechnik – prezentacja w Krakowie

6 października w Krakowie odbyła się prezentacja systemu nagłośnienia Y d&b audiotechnik, czyli liniowego systemu średnich rozmiarów. Do Małopolskiego Ogrodu Sztuki przybyło blisko 100 osób!

Spotkanie składało się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej na temat genezy systemu Y wypowiadał się Jarek Kierkowski, Dyrektor Sprzedaży Konsbud Audio. W tej części prezentacji można było się dowiedzieć jak umiejscawiany jest Y na tle innych systemów d&b, jak są skonstruowane zestawy oraz co zainspirowało inżynierów by pracować nad funkcją ArrayProcessing. Następnie głos przejął Paweł Adamowicz z Działu Wsparcia Technicznego, który z kolei wprowadzał widownię w techniczne szczegóły dotyczące oprogramowania ArrayCalc i rewolucyjnej funkcji ArrayProcessing, która za pomocą filtrów FIR oraz IIR umożliwia poprawę charakterystyki barwowej w danym środowisku.

Bardzo ciekawa była wypowiedź Marka Suberlaka, realizatora i właściciela firmy nagłośnieniowej FS Audio. Firma zakupiła system Y jakiś czas temu i zrealizowała na nim dotychczas kilkadziesiąt wydarzeń, w związku z tym Marek Suberlak scharakteryzował Y z punktu widzenia użytkownika, a wyrażał się na temat systemu w samych superlatywach. Na koniec części teoretycznej na scenę wszedł Piotr Jankiewicz, kierownik Działu Projektów i Realizacji Konsbud Audio. Opowiadał on o praktycznym wykorzystaniu systemu w Operze Novej w Bydgoszczy oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W drugiej części prezentacji uczestnicy mieli okazję posłuchać zróżnicowanych gatunkowo utworów na  zestawach Y. W ramach części odsłuchowej włączano i wyłączano subbasy, żeby widownia mogła ocenić ich wpływ na brzmienie całości.

Niespodzianką był koncert live czteroosobowego zespołu, który dosłownie wyłonił się zza podnoszącego ekranu. Koncert był prawdziwą przyjemnością dla fanów dobrego funkowego i jazzowego grania. I kolejne zaskoczenie: na basie Dyrektor Sprzedaży Konsbud Audio, Jarek Kierkowski. Na saksofonie Mariusz Kozłowski, na perkusji Mariusz Mocarski, a na keyboardzie Piotr Sawicki.

Podziel się!