System Genelec w Mondosonic Studios

Mondosonic Studios to rezultat pracy, pasji oraz pięcioletnich badań Varuna Krrishna. W trakcie swojej kariery, inspirował się brzmieniem klasycznych nagrań brytyjskich. To zmotywowało go do stworzenia godnej pozazdroszczenia kolekcji sprzętu analogowego, w której znajduje się m.in. konsoleta wielkoformatowa i niezliczona liczba ourboard’u. W końcu Varun otworzył własne studio w Kerali. W celu zapewnienia jak najlepszych warunków odsłuchowych, Krrishna zdecydował się na zakup i instalację systemu Genelec Smart Active Monitoring.

„Wypracowałem swoje brzmienie, a każde urządzenie, który wybieram wpisuje się w ten konkretny styl i zarazem, w mój workflow”, tłumaczy Krrishna. „Inwestowanie w drogie i zaawansowane wyposażenie sprzętowe nie miałoby sensu bez dobrze brzmiącego pomieszczenia. Dopracowanie pomieszczeń w studio zajęło mi ponad trzy lata. Zaprojektowałem pomieszczenia zgodnie ze „złotymi proporcjami” i jestem całkiem zadowolony z rezultatu i brzmienia, jakie uzyskałem”.

Pomieszczenie o powierzchni liczącej ponad 55 m2, wymagało monitorów, które mogłyby zapewnić równe pokrycie dźwiękiem, a także odpowiednią jakość dźwięku. Krrishna wypróbował ponad 10 różnych zestawów monitorowych, próbując znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie. W końcu, skonsultował się z ekspertami z firmy Sound Team, w której kupił dużo urządzeń na przestrzeni ostatnich lat.

„Rozmawiałem z Varunem w połowie 2019 roku o wyposażeniu jego nowego studia i rozważaliśmy kilka zestawów Genelec”, mówi Shiv Sood z Sound Team. „Ostatecznie zdecydowaliśmy się na model 1238DF z subwooferem 7380A. Varun rozglądał się za trójdrożnymi aktywnymi monitorami o dużej mocy, ale nie chciał montować ich w ścianie. Model 1238DF był idealny, ponieważ głębokość jego obudowy wynosi około 10 cali, a w połączeniu z 7380A stanowi idealny pełnopasmowy system odsłuchu dźwięku”.

„Nie mogłem trafić lepiej”, mówi Krrishna. „Brzmienie ma w sobie punch, jest szerokie i niezwykle dokładne, również w zakresie niskich częstotliwości”.

Do kalibracji pomieszczenia wykorzystano technologię Genelec Loudspeaker Manager (GLM). “Pamiętam, że przed zamówieniem systemu Varun miał pytania dotyczące kalibracji, wyrównania fazowego i dopasowania poziomów” – zauważa Sood. “Jako doświadczony dostawca rozwiązań mogłem z pełnym przekonaniem zaprezentować, jak GLM skutecznie pomaga rozwiązać wszystkie te problemy. Wierzę, że wrażenia dźwiękowe, jakich doświadczają klienci, wynikają z tego, że GLM odgrywa kluczową rolę w systemie odsłuchu Genelec”. Krrishna zgadza się z tym, opisując integrację GLM jako “bezbłędną”.

Krrishna jest wyraźnie zadowolony z nowego systemu monitorowego. “System Genelec, pozwalający usłyszeć każdy szczegół, wpłynął na moje miksy i sprawił, że stały się po prostu o wiele lepsze” – stwierdza. “Dziękuję mojemu przyjacielowi Shivowi z Sound Team, który pomógł mi w doborze i konfiguracji odpowiedniego zestawu Genelec”.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.genelec.com i www.mondosonicstudios.com

,
Podziel się!