Stage Tec i Platinum DSP na Hamburg Open

Stage Tec i Platinum DSP na Hamburg Open

Stage Tec – producent konsolet audio i routerów z Berlina po raz pierwszy uczestniczył w Hamburg Open. Wydarzenie branżowe dla osób zajmujących się techniką w telewizji i radiu jest organizowane przez firmę Hamburg MCI. 19 stycznia Stage Tec zaprezentował nowe możliwości CRESCENDO platinum, jakie konsoleta zyskała dzięki zastosowaniu Platinum DSP i sieci dźwiękowej NEXUS. Jednostka DSP pomnaża moc processingu konsoli i pozwala na produkcje w takich formatach jak 5.1 ze 128 szynami w 96 kHz.

Jednostka processingu jest w pełni kompatybilna z poprzednimi wersjami i zwiększa liczbę kanałów dla istniejących modeli konsolet. Każdy kanał cechuje się bardzo długim czasem delay’u (możliwe jest ustawienie ponad 1000ms) – dzięki czemu można z łatwością wprowadzać różnego rodzaju dostosowania na co dzień, jak na przykład kompensację potrzebną przy pracy z obrazem lub synchronizację dźwięku offsetowego z kamer bezprzewodowych HD.

Alex Nemes, manager sprzedaży w Stage Tec, jest przekonany o potencjale jednostki DPS: “Zarówno nowe instalacje, jak i dotychczasowi klienci zyskują na rewolucyjnym processingu audio. Platinum DSP ma większą moc i jest przy tym bardziej opłacalny niż poprzednie rozwiązania”. Klienci, którzy chcieliby skorzystać z nowej technologii Platinum potrzebują wymienić tylko jeden typ karty. Korzyści z Platinum DSP nie dotyczą tylko konsolet wielkoformatowych z dużą liczbą kanałów. W mniejszych instalacjach skoncentrowane DSP sprawia, że uwalnia się miejsce w NEXUS STAR na dodatkowe karty MADI lub sieciowe.

Podziel się!