Sprzęt najwyższej klasy na koncertach ŚDM

Sprzęt najwyższej klasy na koncertach ŚDM

Światowym Dniom Młodzieży towarzyszy wiele koncertów i wydarzeń w całym kraju. W samym Krakowie będzie zbudowanych kilkadziesiąt scen. Część tych spotkań odbywa się przed rozpoczęciem ŚDM.

Jednym z głównych wydarzeń w Warszawie jest koncert „Wiara. Nadzieja. Miłość.”, który odbędzie się 21 lipca 2016. W programie tego koncertu są występy znanych artystów (m.in. Zygmunt Staszczyk, Zbigniew Wodecki, Janusz Radek) z orkiestrą i chórem pod batutą Piotra Rubika i Radosława Labahua. Firma FS Audio zainstalowała ponad 40 zestawów Y  d&b audiotechnik  na infillu, frontfillu, outfillu i delay’u. Basy i monitory również składają się ze sprzętu d&b – na scenie są dwa zestawy J-INFRA i 24 monitory MAX.

W Krakowie w ciągu kilku dni wystąpi kilkaset zespołów. Nagłośnienie sceny na Rynku Głównym przy użyciu zestawów d&b audiotechnik i m. in. konsolety Avid również zapewnia firma FS Audio. Na tej scenie wystąpią polskie i zagraniczne zespoły wykonujące muzykę chrześcijańską, takie jak New Life’m, Exodus 15 i NiemaGOtu. Odbędą się też dwa wielkoformatowe orkiestrowe  koncerty, czyli kantata Joachima Mencla do poezji Karola Wojtyły „Miłość mi wszystko wyjaśniła” oraz oratorium Piotra Rubika „Z powodu Mojego imienia”. W programie są występy zespołów tanecznych, w tym grupy Mazowsze. Nagłośnienie składać się będzie z 40 sztuk zestawów serii Y d&b i 24 zestawów T10. Do odtwarzania basów posłuży osiem podwieszanych Y-SUB, dwa zestawy J-INFRA i sześć stackowanych B22. Zestawy zasilane będą z 16 wzmacniaczy D80 i kolejnych szesnastu D12. Konsoletą monitorową będzie m. in. Avid Profile.

Firma Craftman dostarcza, instaluje i obsługuje systemy nagłośnieniowe w trzech miejscach w Krakowie podczas ŚDM. Na scenach wystąpią artyści w ramach Festiwalu Młodych. Na placu Szczepańskim zostanie zainstalowany system V d&b audiotechnik, składający się w sumie 16 zestawów. Avid Profile będzie konsoletą frontową. Kolejne miejsce, które nagłośni firma Craftman to plac Wolnica położony na krakowskim Kazimierzu. Na FOH-u zobaczymy w tym miejscu dLive firmy Allen & Heath.

Planowane koncerty i występy towarzyszące głównym ceremoniom ŚDM robią wrażenie. Zarówno pod względem programu – artyści i składy instrumentalne są imponujące – jak i użytego sprzętu. Takich ilości zestawów głośnikowych nie spotyka się na koncertach codziennie. Tym bardziej czekamy na te wydarzenia z niecierpliwością.

, , ,
Podziel się!