Showroom

Showroom Genelec
Dolby Atmos

Zapraszamy do nowego

showroomu pod Warszawą!

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły. Możesz też zadzwonić i umówić się bezpośrednio z Jackiem Majewskim, naszym specjalistą i opiekunem showroomu:
785 504 090

Jesteśmy w Polsce wyłącznym dystrybutorem fińskiego producenta światowej klasy studyjnych monitorów odsłuchowych. Stworzyliśmy unikatowe miejsce, zbudowane według profesjonalnych założeń, gdzie prezentujemy szeroki wachlarz rozwiązań Genelec.

Można tu posłuchać wielu modeli Genelec i bezpośrednio je porównać, skonsultować się z ekspertem od dźwięku studyjnego i Dolby Atmos, osobiście przekonać się jaki potencjał drzemie w najnowszych technologiach dźwięku wielokanałowego.

Umów się na wizytę

  SHOWROOM GENELEC

  Showroom wyposażyliśmy w bogaty zestaw monitorów, których można słuchać w różnych konfiguracjach: od formatu stereo, konfiguracji 2.1, Surround 5.1, aż do Dolby Atmos 5.1.4. – w standardzie, który jest przyszłością słuchania muzyki.

  W trakcie prezentacji możemy w wygodny sposób przełączać zarówno odsłuchiwane modele, jak i formaty audio, co ułatwi Wam porównanie i ocenę reprodukcji dźwięku. Jako źródło dźwięku wykorzystujemy stację roboczą Avid Pro Tools HD z przetwornikiem MTRX Studio wraz z Dolby Atmos Renderer’em lub serwis streamingowy Apple Music. Oprócz słuchania naszych źródeł muzycznych, zachęcamy do przynoszenia własnych materiałów referencyjnych w postaci plików WAV, sesji Pro Tools itp.

  MONITORY GENELEC

  Showroom jest wyposażony w referencyjne monitory Genelec Smart Active Monitors z wbudowanymi procesorami DSP, w tym w trójdrożne, współosiowe monitory z serii The Ones, adaptacyjne systemy niskotonowe W371A oraz subwoofery. Mamy też zestaw przeznaczony do słuchania muzyki w domowych pomieszczeniach, wyróżniający się charakterystycznym designem.

  Wszystkimi monitorami, a jest ich ponad 20, zarządza oprogramowanie GLM – Genelec Loudspeaker, które służy do kalibracji oraz do tworzenia i zarządzania konfiguracją urządzeń..

  showroom Genelec foto Ł. Kornafel

  Wykaz modeli dostępnych w SHOWROOMIE:

  • 2-Way Classic Active Monitor: 8010A
  • 2-Way SAM™: 8320A, 8330A, 8340A, 8350A
  • 3-Way The Ones™ SAM™: 8331A, 8341A, 8351B, 8361A
  • SAM™ Woofer System: W371A
  • SAM™ Studio Subwoofer: 7350A i 7360A
  • Smart Active Loudspeaker Signature Series: 6040R

  Zobacz film o showroomie

  Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym Jacek Majewski – gospodarz showroomu i nasz specjalista opowiada na temat oferowanych tu rozwiązań.

  Autorem filmu jest Łukasz Kornafel (AVIntegracje, Muzyka i Technologia).

  GLM - GENELEC LOUDSPEAKER MANAGER

  Sercem naszego showroomu jest komputer z zestawem do kalibracji i oprogramowaniem Genelec Loudspeaker Manager. Za pomocą GLM można pogrupować monitory na dowolne zestawy od stereo do Atmos, wykonać kalibrację i zarządzać odsłuchem. GLM jest zintegrowany z procesorami DSP znajdującymi się w monitorach.

  System automatycznej kalibracji jest autorskim rozwiązaniem Genelec, unikatowym na rynku urządzeń odsłuchowych i wielokrotnie nagradzanym za swoją uniwersalność, łatwość obsługi i skuteczność w zaawansowanej korekcji akustyki pomieszczenia. W procesie kalibracji dokonywany jest pomiar odpowiedzi impulsowej pomieszczenia w miejscu odsłuchu, niezależnie dla każdego z monitorów, następnie wyniki są wysyłane do serwera Genelec i tam analizowane przez stale doskonalone algorytmy. W następnym kroku, z serwera pobierane są dane do zaprogramowania procesorów DSP znajdujących się w każdym z monitorów i subwooferów, uwzględniające korekcję częstotliwości i opóźnień oraz dopasowanie poziomów dla kanałów układu Dolby Surround lub immersyjnego Dolby Atmos.

  Proces kalibracji odbywa się automatycznie i sprowadza się do umieszczenia we właściwej pozycji mikrofonu pomiarowego i uruchomienia procedury kalibracji. W rezultacie, w ciągu kilku minut uzyskujemy wyrównanie odpowiedzi impulsowej pomieszczenia na poziomie nieosiągalnym nawet przy zaawansowanej adaptacji akustycznej pomieszczenia odsłuchowego. A w przypadku zestawów wielokanałowych możemy dodatkowo stworzyć warunki pozwalające uzyskać perfekcyjną scenę dźwiękową

  Sprzęt / Oprogramowanie

  • Apple Mac Mini M2
  • HD Native Thunderbolt
  • MTRX Studio
  • Avid Pro Tools|Ultimate
  • Dolby Atmos Renderer
  • Mbox Studio
  • S1 Control Surface
  • Pro Tools Dock
  • Genelec Calibration Kit
  • Genelec Loudspeaker Manager

  SIEDZIBA

  W naszym showroomie wykonaliśmy profesjonalne prace adaptacyjne, poprzedzone odpowiednimi pomiarami i symulacjami, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pozwoliło nam zaprojektować rozwiązanie optymalne, uwzględniające ograniczenia jakie nakładała na nas bryła budynku i rozmiar pomieszczenia. W rezultacie udało się uzyskać oczekiwany efekt akustyczny i estetyczny. Problemy, których nie mogła rozwiązać adaptacja zostały skutecznie zniwelowane przez system automatycznej kalibracji GLM.

  Jesteśmy przekonani, że nasz showroom spełni Wasze oczekiwania. Stworzyliśmy go dla wszystkich, którzy nagrywają, miksują, masterują lub w jakiś inny sposób przetwarzają dźwięk, dla których monitory Genelec są precyzyjnym i wiarygodnym narzędziem do kontrolowania dźwięku podczas pracy, ale też i dla odbiorców domowych, chcących cieszyć się muzyką reprodukowaną w najwyższej jakości.

  Łukasz Kornafel z magazynu Muzyka i Technologia przeprowadził wywiad z Jackiem Majewskim. Rozmowa obejmuje wszystkie zagadnienia związane z showroomem. Zachęcamy do lektury! 

  Dlaczego warto wybrać
  rozwiązania GENELEC?

  Rozwiązania Genelec od wielu lat są standardem w studiach telewizyjnych, filmowych kompleksach postprodukcyjnych, studiach muzycznych i radiowych, wozach transmisyjnych, a także w domowych salonach odsłuchowych. Opatentowane technologie Genelec są stosowane m.in. przy produkcjach seriali dla Netflix czy w certyfikowanych studiach Dolby Atmos.

  ADRES SHOWROOMU

  ul. Torowa 8
  05-500 Nowa Iwiczna