Relacja ze szkoleń NTi Audio

Relacja ze szkoleń NTi Audio

19 i 20 czerwca w Warszawie odbyły się dwa szkolenia zorganizowane przez Konsbud Audio – dystrybutora marki NTi Audio. Wydarzenia poprowadził gość specjalny – manager z NTi Audio, Berno Nigsch.

Pierwszy dzień poświęcony był pomiarom głośności i innym czynnościom, które standardowo wykonuje się w trakcie przygotowań oraz realizacji imprez live w salach i plenerach. Prowadzący pokazał jak korzystać z dostępnych w ofercie NTi narzędzi do pomiaru poziomu sygnału w różnych wariantach (np. jak monitorować poziom głośności w dwóch miejscach jednocześnie przy pomocy jednego urządzenia NTi Audio XL2). Berno zaprezentował jak można zoptymalizować system sprawdzając poprawność działania kabli, jakość sygnału wychodzącego z konsolety oraz charakterystykę częstotliwościową systemu z wykorzystaniem szumu różowego. Następnie dowiedzieliśmy się jak za pomocą mikrofonu wbudowanego w XL2 i Miniratora MR-PRO ustawić prawidłowe opóźnienie dla linii typu delay.

Szkolenie, które odbyło się następnego dnia, było skierowane do instalatorów systemów DSO. Prowadzący zaprezentował, jak badać polaryzację sygnału w głośnikach – również w instalacjach składających się z linii wielu głośników w dużych pomieszczeniach. Nigsch wyjaśnił też, w jaki sposób najlepiej mierzyć STI w instalacjach DSO i instalacjach komunikacyjnych z wykorzystaniem produktów NTi Audio MR-PRO, XL2 i TalkBox. Dowiedzieliśmy się także na co zwrócić uwagę przy mierzeniu pogłosowości pomieszczenia oraz jak zrobić pomiar RT60 za pomocą urządzeń NTi Audio.

Prezentowane pomiary miały na celu umożliwić klasyfikację pomieszczeń w zależności od ich przeznaczenia (pomieszczenia biurowe, sale teatralne, hale produkcyjne, ciągi komunikacyjne itp). Prowadzący przedstawił szereg kryteriów określających użyteczność takich pomieszczeń wraz z rekomendowanymi wartościami poszczególnych parametrów jakie musi spełniać konkretne pomieszczenie.

Dwa intensywne dni szkoleń cieszyły się dużym zainteresowaniem, co jest dobrym znakiem dla naszej rodzimej branży – już nie chcemy nic robić na „ucho i oko”, a wszelkie działania, czy to koncertowe czy instalacyjne realizujemy zgodnie ze standardami i normami.

Więcej informacji o urządzeniach pomiarowych NTi Audio: https://marki.konsbud-audio.pl/nti-audio

, , ,
Podziel się!