Relacja z Live Sound Day – Konsbud Audio

Relacja z Live Sound Day – Konsbud Audio

22 marca zorganizowaliśmy duże wydarzenie w Warszawie pod tytułem „Live Sound Day”. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą naszej firmy, od zestawów głośnikowych przez konsolety mikserskie, po systemy bezprzewodowe i mikrofony. Właśnie dzięki temu wszechstronnemu charakterowi wydarzenia, do klubu Progresja w Warszawie, gdzie odbywała się impreza przyszło prawie 100 osób.

Live Sound Day otworzył Jarek Kierkowski, czyli Dyrektor Handlowy Konsbud Audio. Rozpoczął od prezentacji systemów d&b audiotechnik. Opowiedział o genezie powstania technologii ArrayProcessing, rewolucyjnym narzędziu, dzięki któremu brzmienie na widowni jest wyrównane oraz zaprezentował zestawy z serii Y. Seria Y charakteryzuje się niezwykle łatwym montażem i świetnym brzmieniem. W dzisiejszym świecie system nie byłby kompletny bez dedykowanego mu oprogramowania. Paweł Berbecki zaprezentował więc oprogramowanie ArrayCalc, które pozwala łatwo projektować ustawienie zestawów w konkretnej sali. Ale teoria teorią, żeby uwierzyć – trzeba posłuchać. Dlatego po wstępie teoretycznym uczestnicy prezentacji mieli okazję posłuchać gron z serii Y, porównać brzmienie z użyciem ArrayProcessingu i bez niego.

W kolejnej części wydarzenia odbył się koncert. Goście mogli posłuchać jak seria Y radzi sobie z muzyką na żywo. Zespół grający przyjemne dla ucha standardy jazzowe wystąpił w nie lada składzie – na basie grał sam Jarek Kierkowski z Konsbud Audio, na saksofonie Mariusz Kozłowski, na perkusji Mariusz Mocarski, a na keyboardzie Piotr Sawicki.

Po koncercie nastąpił czas na wypowiedzi użytkowników systemów d&b. Na scenę weszli Marek Suberlak, właściciel FS Audio oraz Andrzej Krawiec, właściciel firmy Craftman. Obaj Panowie wypowiadali się w superlatywach na temat systemów Y i V. Przede wszystkim podkreślali uniwersalność, kompaktowość systemów, a także wyrównane brzmienie, jakie można uzyskać stosując ArrayProcessing. W tych dwóch firmach zestawy zagrały już wiele ważnych sztuk, w tym Wianki w Krakowie czy koncerty Zbigniewa Wodeckiego i Mitch&Mitch.

Po prezentacji głównego systemu mikrofon przejął Piotr Jankiewicz, Dyrektor Działu Projektów i Realizacji. Opowiedział on i zaprezentował brzmienie zestawów point source V7P od d&b oraz kolumn głośnikowych z serii xC. Widownia była pod wrażeniem dźwięku, jaki wydobywał się z zestawów V7P. Na widowni ustawiono tylko po jednej sztuce na stronę, a wydobywająca się z nich muzyka brzmiała całkiem „mięsiście”. Po części prezentacyjnej wyświetlony został film o realizacji w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, gdzie Konsbud Audio był integratorem kilku systemów, w tym nagłośnieniowego, kinotechniki, inspicjenta, multimedialnego i rozgłoszeniowego.

Po przerwie odbył się konkurs, w którym główną nagrodą były słuchawki Audio-Technica ATH M50x z limitowanej edycji w kolorze Matte Gray. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do przygotowanych stanowisk na część warsztatową. Można było posłuchać najnowszych monitorów d&b MAX 2, podotykać S6L od Avida, stołów dLive, GLD i Qu Allen & Heath, systemów bezprzewodowych Wisycom, a także mikrofonów Audio-Technica. Nie mogło też zabraknąć stanowiska z oprogramowaniem R1 i ArrayProcessingiem.

Masa sprzętu, ciekawe prezentacje to tylko wybrane elementy całego wydarzenia, jakim był Live Sound Day. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać ponownie już niebawem w równie przyjemnej atmosferze i z jeszcze większym gronem zapaleńców.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Podziel się!