Relacja z Apart Audio Roadshow

Relacja z Apart Audio Roadshow

Właśnie zakończyła się seria szkoleń przeznaczonych dla naszych partnerów zajmujących się instalacjami audiowizualnymi oraz sprzedażą produktów z branży audio i hi-fi.

W ciągu dwóch tygodni przedstawiciele polskiego dystrybutora belgijskiej firmy Apart Audio zaprezentowali ofertę nowych urządzeń w pięciu polskich miastach: Białymstoku, Łodzi, Lublinie, Szczecinie i Katowicach. Wśród zaprezentowanych produktów Apart Audio znalazły się zestawy głośnikowe z serii MASK C (MASK4C(T) i MASK6C(T)) – z rewolucyjnym uchwytem CLICKMOUNT® pozwalającym na błyskawiczny i precyzyjny montaż, bezramkowe głośniki sufitowe serii CM oraz najnowsze wzmacniacze miksujące z serii MA. Dodatkowo zaprezentowano wysokiej jakości system konferencyjny Audio-Technica ATUC-50, który umożliwia tworzenie skalowalnych , dopasowanych do potrzeb klientów, prostych jak i rozbudowanych konfiguracji.  Oprócz prowadzenia samych konferencji, ATUC-50 umożliwia symultaniczne tłumaczenie (w 3 językach dodatkowych jednocześnie), jest także bardzo pożądanym składnikiem systemów do prowadzenia telekonferencji. Nareszcie słychać wszystkich uczestników telekonferencji „po drugiej stronie”. Podczas trasy szkoleniowej omówiono także ofertę szwajcarskiej firmy NTi Audio produkującej wysokiej klasy, profesjonalne urządzenia pomiarowe audio.

Formuła szkolenia w każdym mieście była podobna. Wydarzenie rozpoczynała prezentacja nowych urządzeń.  Następnie uczestnicy mogli posłuchać zestawów głośnikowych Apart Audio oraz porównać ich brzmienie z produktami marek konkurencyjnych dzięki komparatorowi. Komparator umożliwia obiektywne porównanie zestawów głośnikowych – wszystkie głośniki są zasilane tym samym wzmacniaczem, pracują w jednakowych warunkach akustycznych, jest odtwarzany ten sam materiał dźwiękowy. Odsłuch jest naprawdę obiektywny. Każdy z uczestników miał swojego faworyta, często był to produkt Apart Audio, a w konkurencji jakość / cena Apart był jak zawsze – bezkonkurencyjny.  Po przerwie wszyscy goście zostali zaproszeni do uczestnictwa w konkursie na najszybszą instalację głośnika MASK C. Podczas konkursu można było zaobserwować, jak łatwe i szybkie w montażu są nowe MASKi C. Zawodnicy rozpoczynali zmagania od czasów ok. 1 min 30 sek,  aby osiągnąć rezultat w okolicach 30 sekund. Najlepsze czasy wyniosły ok. 20 sekund – to rekord światowy, tak krótkie czasy nie padły nawet podczas konkursu na targach ISE! Zwycięzcy konkursu zostali uhonorowani miernikiem impedancji Impmet (bardzo przydatne urządzenie, naprawdę), a wszyscy finaliści dostali specjalne belgijskie nagrody pocieszenia.

Pomimo niesprzyjającej pogody szkolenia Apart Audio cieszyły się popularnością. Najbardziej emocjonującą część stanowił konkurs, ale nie zabrakło solidnej porcji wiedzy, którą profesjonalnie przedstawili nasi Apartowcy. Oprócz prezentacji i konkursu nasi partnerzy mieli okazję porozmawiać, wymienić opinie, odświeżyć kontakty. Były to bardzo sympatyczne spotkania, cieszymy się, że Apart Audio mógł się do tego przyczynić. Miejmy nadzieję, że już niebawem spotkamy się na kolejnych prezentacjach. Będziemy informować na bieżąco – do zobaczenia!

, , , , , ,
Podziel się!