Uniwersytet Gdański Gdańsk

Uniwersytet Gdański Gdańsk

Uniwersytet Gdański jest największą uczelnią w regionie pomorskim. Na jedenastu wydziałach studiuje ponad 25 tysięcy studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych.

Uczelnia jest notowana w najważniejszych ogólnoświatowych rankingach, w których obecność jest odzwierciedleniem wysokiej jakości kształcenia i prowadzonych badań naukowych.

Uniwersytet rozpoczął działalność w 1970 roku. W 2015 roku oddano do użytku nowy budynek, który jest jednym z najnowocześniejszych gmachów naukowo-dydaktycznych w Polsce. Nowa siedziba charakteryzuje się prostotą modernistycznej formy oraz przemyślanym detalem, otrzymała Nagrodę prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej. W obiekcie znajdują się sale dydaktyczne i wykładowe, aule, laboratoria językowe, sala teatralna na 408 miejsc i sala senatu.

Nasze zadanie polegało na zainstalowaniu kompleksowego systemu audiowizualnego. W wielofunkcyjnej sali teatralnej odbywają się wykłady oraz przedstawienia teatralne, koncerty i spotkania międzynarodowe. Zgodnie z projektem sala została wyposażona w system oświetlenia scenicznego i system nagłaśniający, urządzenia wspomagające dla osób niedosłyszących i system tłumaczeń symultanicznych, który umożliwia organizację wielojęzycznych spotkań i szkoleń dla studentów.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć