Trybunał Konstytucyjny Warszawa

Trybunał Konstytucyjny Warszawa

Trybunał Konstytucyjny to polski sąd konstytucyjny i organ władzy sądowniczej, którego zadaniem jest sądowa kontrola konstytucjonalności prawa. Siedziba TK znajduje się przy al. Jana Chrystiana Szucha 12a w Warszawie, w budynku dawnego kasyna oficerskiego, zbudowanego na początku XX wieku według projektu Wiktora Junoszy-Piotrowskiego i pod nadzorem warszawskiego architekta Henryka Juliana Gay’a.

W czasie okupacji aleja Szucha znalazła się na terenie tzw. dzielnicy niemieckiej, dzięki czemu istniejąca tu zabudowa przetrwała zniszczenia po Powstaniu Warszawskim i do czasów współczesnych pozostała w stanie prawie nienaruszonym.

W salach rozpraw Trybunału Konstytucyjnego wykonaliśmy instalację systemu Audio-Video. Stary, analogowy system zastąpiliśmy nowoczesną technologią pracującą w domenie cyfrowej. Byliśmy odpowiedzialni za zainstalowanie nowego systemu nagłośnienia, wykonanie adaptacji akustycznej obejmującej montaż sufitów akustycznych, wykonanie nowej instalacji oświetlenia i zainstalowanie systemu video.

Powykonawcze pomiary akustyczne wykazały, że dzięki zainstalowaniu wysokiej klasy, nowoczesnego systemu nagłośnieniowego oraz wykonaniu adaptacji akustycznej, znacząco poprawił się komfort akustyczny oraz zrozumiałość mowy. Praca sędziów odbywa się teraz w dużo bardziej komfortowych warunkach.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć