Teatr Wielki Łódź

Teatr Wielki Łódź

Teatr Wielki w Łodzi to wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Polski. Specjalizuje się w wystawianiu oper, baletów, operetek i musicali, jest drugim pod względem wielkości gmachem operowym w Polsce i jednym z największych w Europie.

Budynek Teatru, perła architektury powojennej, został zaprojektowany przez Józefa i Witolda Korskich oraz Romana Szymborskiego. W 1976 roku wpisano go do Rejestru Zabytków Województwa Łódzkiego. Scena Teatru gościła wielu najwybitniejszych artystów, takich jak : Pacido Doimngo, Andrea Bocelli, Barbara Hendrix czy José Cura. Występowały tu wszystkie najważniejsze zespoły baletowe z całego świata.

Na scenie teatru Wielkiego odbyło się wiele międzynarodowych prapremier, m.in Krzysztofa Pendereckiego i Philipa Glassa, a Krystian Zimmermann, zwycięzca IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i jeden z najwybitniejszych żyjących pianistów, wystąpił z recitalem.

Do tej znamienitej placówki dostarczyliśmy system nagłośnienia frontowego, który zainstalowaliśmy w dużej sali widowiskowej. Jednym z założeń modernizacji było równomierne pokrycie dźwiękiem całego obszaru widowni, aby dokładnie ten sam dźwięk docierał do każdego miejsca. W tym celu zastosowaliśmy ArrayProessing – technologię na miarę XXI wieku.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć