Teatr Pinokio w Łodzi

Teatr Pinokio w Łodzi

Teatr Pinokio zainaugurował swoją działalność w nowej siedzibie na początku kwietnia 2023 roku. To teatr nietuzinkowy, wykraczający poza sztywne ramy instytucji kultury. Miejsce, w którym od teraz będzie realizował swoją misję jest wyjątkowe – to dawny budynek fabryki Wigencja, który po generalnym remoncie zyskał nowe życie.

Odpowiadaliśmy za dostawę i montaż wszystkich elementów systemu nagłośnienia i systemu inspicjenta. Realizację instalacji oparliśmy o produkty d&b audiotechnik, Genelec, Audio-Technica, Allen&Heath, Green-GO.
Założeniem projektu było zaproponowanie rozwiązań zapewniających doskonały dźwięk, równomierne pokrycie oraz niezawodność. Instalację systemu nagłośnieniowego zrealizowaliśmy w dwóch salach teatralnych.

Nagłośnienie frontowe dużej sali opiera się na 3-drożnych szerokopasmowych zestawach głośnikowych d&b audiotechnik Vi7p i zestawach niskotonowych Vi-SUB. Front-fill złożony jest z dwudrożnych zestawów 5S, a za dogłośnienie dużej sali odpowiadają zestawy 8S i 5S tworzące system surround. Realizator ma do dyspozycji konsoletę Allen&Heath C3500.
W przypadku małej sali teatralnej zainstalowaliśmy system nagłośnienia oparty na zestawach d&b audiotechnik 10S uzupełnionych o dedykowany subwoofer 12S-SUB. Sterowanie odbywa się z poziomu konsolety Allen&Heath SQ-5.
Dostarczyliśmy również system mikrofonów bezprzewodowych Audio-Technica z serii 3000, a do pomieszczenia rejestracji wielokanałowej – aktywne monitory studyjne Genelec 8030C. W celu zapewnia sprawnej i bezproblemowej komunikacji w trakcie spektakli i prób Teatr Pinokio został wyposażony w nowoczesny system inspicjencki. Zainstalowany system jest oparty na niezawodnych produktach firmy Green-GO.

Łódzki Teatr Pinokio rozpoczął nowy rozdział swojej historii w zrewitalizowanych murach dawnej fabryki – miejscu, które otwiera nowe możliwości realizacji ambitnych planów i wizji artystycznych.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć

Zdjęcia: M. Zacharow