Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej Gdynia

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej Gdynia

Gdyński teatr jest największym teatrem muzycznym w Polsce. Przez ponad 60 lat działalności przygotował kilkaset premier, wśród których znajdują się kultowe już tytuły: “Les Miserables”, Jesus Christ Superstar”, “Skrzypek na dachu”, “Chłopi”, “Wiedźmin” czy “Notre Dame De Paris”. Rocznie teatr odwiedzany jest przez ponad 100 tysięcy widzów. Odbywają się tu także: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Ladies jazz Festival, Festiwal Szekspirowski i Festiwal Teatrów Muzycznych.

Po rozbudowie i modernizacji, na swoich trzech scenach, Teatr może pomieścić łącznie aż do 1500 widzów. W 2020 roku, po raz pierwszy w Polsce, w Teatrze Muzycznym zrealizowano spektakl z wykorzystaniem technologii dźwięku immersyjnego – wystawiona na Nowej Scenie “Księga Dżungli” zainicjowała zupełnie nową jakość polskich przedstawień teatralnych.

Prace montażowe w Teatrze Muzycznym miały dla nas powiew nowości, ponieważ była to pierwsza realizacja instalacji teatralnej, podczas której niemal całkowicie zrezygnowaliśmy z wykonania analogowego okablowania sygnałowego sceny na rzecz nowoczesnego, korzystającego z instalacji światłowodowej, systemu sieci cyfrowej Nexus. W kolejnych latach system ten został wzbogacony o doskonałej jakości konsolety mikserskie Aurus i Crescendo.

Zainstalowany przez nas system d&b audiotechnik Soundscape spotkał się z takim odbiorem:

“To jest coś niezwykłego. Jakość dźwięku powaliła mnie na kolana. Po pierwszych testach byłem wbity w fotel.”

– powiedział Dariusz Różaniewicz, kierownik muzyczny Teatru Muzycznego w Gdyni.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć