Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Chociaż teatralna tradycja w Toruniu jest bogata i sięga XVI wieku, to najstarszy zachowany budynek teatralny pochodzi dopiero z 1904 roku – jest nim siedziba obecnego Teatru im. Wilama Horzycy.

Otwarcie Państwowego Teatru Narodowego w Toruniu nastąpiło 28 listopada 1920 roku. Nowy budynek został zaprojektowany przez znaną wówczas w całej Europie spółkę architektów wiedeńskich – Fellner & Helmer – twórców projektów budynków teatralnych m.in.: w Wiedniu, Odessie, czy Budapeszcie. Ambicją teatru stały się realizacje największej polskiej dramaturgii klasycznej. Najwybitniejszą osobowością twórczą okresu powojennego był Wilam Horzyca – jeden z największych polskich inscenizatorów i reformatorów teatralnych i to właśnie on został patronem toruńskiego teatru. Teatr im. Wilama Horzycy jest czołową sceną dramatyczną w województwie kujawsko-pomorskim, od 1991 roku organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny “Kontakt” uznawany na jedną z najważniejszych imprez teatralnych w Europie Środkowej.

Decydenci z Teatru postanowili wymienić system interkomowy, który zapewnia szybką i sprawną komunikację na potrzeby prób i spektakli. Inspicjent musi mieć możliwość szybkiego skomunikowania się z kluczowym personelem biorącym udział w przedstawieniu takim jak reżyser, operator dźwięku, operator światła, aktorzy, czy technicy. Firma Konsbud Audio była odpowiedzialna za dostawę i montaż systemu interkomowego Dużej i Małej Sceny Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Zainstalowany przez Konsbud Audio system oparto na produktach uznanej firmy Green-GO. Okazało się, że dla pracujących w placówce ta propozycja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Jakub Krikel z Pracowni Audiowizualnej Teatru im. Wilama Horzycy: „System Green-Go uważam za świetne rozwiązanie do wszelakich instytucji kulturalnych, czy też firm eventowych, ze względu na konfigurowalność, wytrzymałość, łatwość użytkowania i skuteczność podczas pracy.”

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć