Teatr Baj Warszawa

Teatr Baj Warszawa

Teatr Baj to najstarszy w Polsce teatr lalek. Został założony w 1928 roku, a od 1953 roku mieści się na warszawskiej Pradze, przy ul. Jagiellońskiej 28, w zabytkowym budynku dawnego Zakładu Wychowawczego Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona.

Specjalizuje się w repertuarze dziecięcym, zajmuje się też działalnością edukacyjną i promocją kultury. Baj, jako pierwszy teatr lalek dla dzieci w Polsce, został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem “Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Odpowiadaliśmy za dostarczenie, konfigurację i uruchomienie systemu elektroakustycznego, na który złożyły się: system nagłośnienia sali teatralnej i kameralnej, system interkomowy i rozgłoszeniowy teatru oraz system podglądu akcji scenicznej. Udzielaliśmy wsparcia w zakresie szkolenia i konfiguracji.

Instalacja w Teatrze baj to przykład nowoczesnego, kompleksowego, w pełni zintegrowanego rozwiązania na najwyższym poziomie. Procesor dźwięku immersyjnego i system nagłośnienia dają wszechstronne możliwości kreacji dźwiękowej, co pozwala dzieciom i dorosłym na pełne “zanurzenie się” w widowiskach. System elektroakustyczny jest zintegrowany z rozwiązaniami wspomagającymi osoby niepełnosprawne, dzięki czemu każda osoba, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, może bez przeszkód uczestniczyć w wydarzeniach teatralnych.

“Otrzymaliśmy kompletną, doskonale dopasowaną i zintegrowana całość: system, który gwarantuje naturalny dźwięk najwyższej jakości.”

– Grzegorz Manko, elektroakustyk w Teatrze Baj.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć