Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

Teatr Ateneum jest jedną z najbardziej znanych instytucji kulturalnych w stolicy.

Z Teatrem, przez ponad 90 lat, związani byli najwięksi artyści swojego pokolenia, m.in.: Gustaw Holoubek, Marian Kociniak, Roman Wilhelmi, Grażyna Barszczewska, Andrzej Seweryn, Konrad Swinarski, Kazimierz Dejmek, Agnieszka Holland, czy Tadeusz Konwicki. Stefan Jaracz, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, kierował sceną Ateneum do 1939 roku.

Budynek, w którym mieści się Teatr, powstał w latach 20-stych XX wieku i początkowo był siedzibą Związku Zawodowego Kolejarzy, został zbudowany ze składek członkowskich.

Okazały gmach, usytuowany w dzielnicy Powiśle, zaprojektował warszawski architekt Romuald Miller, a wnętrze Teatru jest dziełem dwóch wybitnych profesorów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Wojciecha Jastrzębowskiego i Edwarda Trojanowskiego. W 2020 roku teatr uzyskał nową, czwartą scenę, o nazwie “Scena 20”.

Odpowiadaliśmy za dostarczenie i konfigurację systemu elektroakustycznego wraz z systemem inspicjenckim. “Scenę 20” przystosowaliśmy do prezentacji spektakli teatralnych, projekcji filmowych i koncertów muzycznych.

Istotnym zadanie w realizacji instalacji było zamontowanie mobilnych urządzeń głośnikowych, aby zapewnić twórcom wiele możliwości montażu różnych scenografii. Zestawy głośnikowe można przesuwać w tył i w przód – bliżej lub dalej od widza – w zależności od potrzeb. Sala przeznaczona jest dla 228 widzów, w tym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć