Tauron Arena Kraków

Tauron Arena Kraków

Tauron Arena Kraków to kulturalna, sportowa i biznesowa wizytówka Krakowa. Jest największą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych na świecie halą widowiskowo – sportowa, którą każdego roku odwiedzają setki tysięcy gości.

Tauron Arena, jako pierwsza hala w Polsce, została przyjęta do European Arenas Association zrzeszającego największe obiekty w Europie.

W Arenie organizaowane są koncerty, festiwale, pokazy filmowe, musicale, pokazy akrobatyczne, gale, kongresy, bankiety i imprezy branżowe. Grali tu m.in. Paul McCartney, Pearl Jam, Robbie Williams, Rod Steward, Andreas Bocelli, Back Sabbath, José Carreras, Elton John, Ennio Morricone, Mariah Carey, Mark Knopfler, czy Metallica. W obiekcie można rozgrywać zawody sportowe w 18 dyscyplinach rangi mistrzostw świata, m.in. w siatkówce, piłce ręcznej, koszykówce, halowej piłce nożnej, hokeju, jeździectwie, gimnastyce, tenisie i sportach walki.

Nasze zadanie polegało na zaprojektowaniu, dostawie i konfiguracji systemu nagłośnieniowego. Korzystając z doświadczeń z realizacji instalacji nagłośnienia w hali Egro Arena, opracowaliśmy rozwiązanie polegające na integracji systemu nagłośnieniowego z dźwiękowym systemem ostrzegawczym. Montaż systemu nagłośnieniowego wymagał wyjątkowych umiejętności organizacyjnych i montażowych – dokonała go ekipa alpinistów, pracując na wysokości 30 metrów nad poziomem płyty boiska.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć