Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina Gdańsk

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina Gdańsk

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, z siedzibą w Gdańskim Centrum Muzyczno-Kongresowym, to największa instytucja życia muzycznego w północnej Polsce, którą odwiedzają melomani nie tylko z regionu, ale także z kraju i z całego świata.

Filharmonia gości największe międzynarodowe sławy, a Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej prowadzą najznakomitsi dyrygenci.

Od 1997 roku, siedziba Polskiej Filharmonii Bałtyckiej mieści się na Wyspie Ołowianka, w adaptowanym kompleksie budynków po dawnej elektrowni z końca XIX wieku. To nowatorska w skali kraju rewitalizacja poprzemysłowego terenu.

Filharmonia jest jednym z głównych centrów kulturalnych i kongresowych w Gdańsku. Jej serce stanowi Sala Koncertowa na 920 miejsc z centralnie położoną sceną.

Wykonanie zintegrowanego systemu elektroakustycznego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej stanowiło dla nas poważne wyzwanie. Koncepcja zakładała bowiem połączenie wszystkich sal koncertowych, sal konferencyjnych oraz studia nagrań w jedną integralną sieć dystrybucji dźwięku. Za dystrybucję sygnałów audio odpowiada cyfrowa sieć audio Nexus. Ten system posiada nieosiągalne przez innych producentów cyfrowych sieci dźwiękowych parametry w zakresie dynamiki wejść mikrofonowych, czy opóźnień w transmisji sygnałów. Studio nagrań wyposażyliśmy w konsoletę Stagetec, a w salach koncertowych zainstalowaliśmy nagłośnienie d&b audiotechnik.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć