Opera Nova Bydgoszcz

Opera Nova Bydgoszcz

Opera Nova w Bydgoszczy jest jedna z dziesięciu scen operowych w Polsce i jedynym teatrem muzycznym na terenie Kujaw i Pomorza.

Jej historia zaczęła od Studia Operowego, pierwsze przedstawienia odbyły się w 1956 roku. Dziś Opera Nova to jeden z najnowocześniej wyposażonych teatrów operowych w Polsce. Siedziba instytucji jest imponującym obiektem, którego trzy kamienne kręgi malowniczo położone w zakolu Brdy, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, stały się symbolem miasta. Budynek, z racji oryginalnego kształtu i położenia nad wodą, porównywany jest do Opery w Sydney. Repertuar Opery obejmuje kilkadziesiąt utworów: opery, balety, operetki, musicale i okolicznościowe koncerty, a organizowany tu Bydgoski Festiwal Operowy, rozsławił muzyczną Bydgoszcz.

W Operze Novej zastosowaliśmy m.in. wyjątkową technologię Array Processing. System ten zapewnia równomierne pokrycie dźwiękiem całej widowni, dzięki czemu do wszystkich słuchaczy obecnych na przedstawieniu, dochodzi dokładnie ten sam dźwięk, zatem przeżycia i odbiór muzyki mogą być dużo głębsze.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć