“Nowa Miodowa” Zespół Szkół Muzycznych nr 1 Warszawa

“Nowa Miodowa” Zespół Szkół Muzycznych nr 1 Warszawa

Neogotycki gmach dawnego Domu Sierot Dziewcząt z 1901 roku przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie został odnowiony i dostosowany do potrzeb Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1.

Za koncepcję architektoniczną odpowiadała prestiżowa pracownia architektoniczna Konior Studio, we współpracy z międzynarodową firmą doradztwa akustycznego Nagata Acoustics. Tomasz Konior, autor doktoratu pt. “Ewolucja przestrzeni publicznej w budynkach dla muzyki”, jest wybitnym autorem ponad 150 obiektów, głównie budynków użyteczności publicznej, które zdobyły przeszło 30 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Do zabytkowego budynku dobudowano nowe skrzydło, w którym znajdują się nowocześnie wyposażone sale koncertowe, sale prób i studio nagrań. Sala koncertowa, zlokalizowana w nowej części obiektu, posiada amfiteatralną widownię, która może pomieścić ponad 300 osób oraz estradę dla 75 muzyków.

W 2022 roku, Szkoła i pracownia Konior Studio, otrzymały złoty medal w prestiżowym, międzynarodowym konkursie architektonicznym – International Design Awards.

To piękne, magiczne, muzyczne miejsce.

Odpowiadaliśmy za kompleksową dostawę, montaż i integrację wyposażenia studia nagraniowego, systemu sieci dźwiękowej, systemu interkomowego, systemu wizyjnego, systemu nagłośnienia sali koncertowej.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć