Lodowisko w Spodku Katowice

Lodowisko w Spodku Katowice

Spodek jest ikoną Katowic i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych w Polsce – jeśli ktoś nie miał okazji być w Spodku na meczu, czy na koncercie, na pewno zna to miejsce z relacji telewizyjnych.

Innowacyjny projekt Spodka to dzieło genialnego konstruktora inż. Wacława Zalewskiego oraz architektów Macieja Gintowta i Macieja Krasińskiego. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się w 1964 roku, a siedem lat później nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. Była to jedna z pierwszych na świecie budowli zwieńczonych dachem w kształcie kopuły. W Spodku znajduje się lodowisko, które jest siedzibą klubu hokejowego Tauron KH GKS Katowice.

System nagłośnienia miał zapewnić trudną do uzyskania w tym obiekcie czytelność mowy i równomierne pokrycie dźwiękiem rozległej widowni. Sam proces instalacji zestawów głośnikowych nie był zadaniem łatwym, ponieważ wszystkie prace przygotowawcze były prowadzone przy zamrożonym lodowisku, natomiast po jego rozmrożeniu, na skomplikowaną instalacje głośników mieliśmy zaledwie kilka dni i nocy. Istotnym również okazał się fakt, że zainstalowany przez nas nowy system d&b audiotechnik, znacznie lżejszy od poprzedniego, zdecydowanie odciążył konstrukcję dachu.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć