Klub Studio Kraków

Klub Studio Kraków

Początki Klubu Studio sięgają czasów, kiedy w Krakowie tworzyło się Miasteczko Studenckie przy Akademii Górniczo – Hutniczej. W 1964 roku została uruchomiona nowatorska, wielokrotnie nagradzana inwestycja, która przez wiele lat funkcjonowała jako studencka stołówka.

W 2001 r. budynek został przekształcony w salę widowiskową, zyskując nazwę Klub Studio. W tym miejscu gościła większość znakomitych polskich artystów, a także wiele zagranicznych gwiazd.

W latach 2016 – 2017 klub przeszedł całkowitą modernizację – dotychczasowa bryła został zrównana z ziemią, a w jej miejscu powstał nowoczesny budynek. W Klubie Studio dokonano czegoś niezwykle rzadkiego – zrealizowano wielowymiarowy projekt, którego składowe zostały świetnie dobrane: od projektu architektonicznego przez adaptację akustyczną po system elektroakustyczny. Dziś to najlepszy tej wielkości klub muzyczny w Polsce.

Byliśmy odpowiedzialni za dostawę i montaż kompletnego systemu elektroakustycznego. Zainstalowaliśmy system, nagłośnienia w sali widowiskowej i w pozostałych pomieszczeniach Klubu Studio (hale VIP, hole), dostarczyliśmy system interkomowy oraz wyposażyliśmy studio nagraniowe “Kotłownia”.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć