Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga

Historia Filharmonii jest długa i burzliwa, począwszy od 1920 roku, kiedy rozpoczęła działalność orkiestra symfoniczna wyłoniona z Orkiestry Dętej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach.

Status Filharmonii i nazwę Państwowa Filharmonia im. Oskara Kolberga nadano orkiestrze w 1968 roku. W XXI wieku Filharmonia doczekała się wreszcie lokalu z prawdziwego zdarzenia – wybudowane od podstaw Międzynarodowe Centrum Kultur zostanie jej domem już na zawsze.

“A po tych latach – jedna mała chwila radości i satysfakcji, ale spełnione marzenie będzie służyć wszystkim przez następne długie lata.”

Tak pracę włożoną w powstanie nowej siedziby Filharmonii trafnie podsumowują słowa utworu, który wybrzmiał podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowego Centrum Kultur.

Odpowiadaliśmy za wykonanie kompleksowej instalacji nagłośnieniowej sali koncertowej i sali kameralnej, skonfigurowaliśmy nagłośnienie systemu foyer i systemu interkomowego, obejmującego system inspicjenta oraz zainstalowaliśmy system transmisji video.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć