Europejskie Centrum Matecznik Otrębusy

Europejskie Centrum Matecznik Otrębusy

“Mazowsze” to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa folkloru, w jego repertuarze znajdują się ludowe tańce, piosenki, przyśpiewki i obyczaje z 42 regionów Polski.

Europejskie Centrum Matecznik Mazowsze jest nową siedzibą legendarnej grupy od 2009 roku. To nowoczesny obiekt, w którym oprócz sali widowiskowej na 580 osób, sal prób, pracownik krawieckiej, pomieszczeń konferencyjnych, zaplecza hotelowego i gastronomicznego, mieści się muzeum prezentujące dorobek “Mazowsza”.

W ECMM prowadzona jest działalność kulturalna i edukacyjna, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu i kraju oraz kształcenie animatorów kultury z całego świata. Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał “Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej.

Doskonale współgrające z akustyką sali nagłośnienie charakteryzuje się wysoką równomiernością pokrycia, zapewniając ciepłe i klarowne brzmienie. Rozbudowany system routingu oraz miksowania dźwięku umożliwia realizację najbardziej wymagających koncertów.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć