COS Torwar Warszawa

COS Torwar Warszawa

Torwar jest największą halą widowiskową w Warszawie i jedną z największych w Polsce. To tu odbywają się największe wydarzenia sportowe, koncerty światowych gwiazd, wystawy, konferencje i targi.

Hala została wybudowana na początku lat pięćdziesiątych, jako pierwsze w Warszawie kryte lodowisko. Nazwa miała łączyć przeznaczenie budynku (tor łyżwiarski) z miastem (Warszawa).

O randze Torwaru świadczy lista odbywających się tu widowisk, by wymienić tylko niektóre z nich: Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów, eliminacje do Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet, Międzynarodowe Zawody Jeździeckie, mecze Reprezentacji Polski w  koszykówce, piłce ręcznej, siatkówce, turnieje judo i taekwondo. W ramach swoich światowych tras, do Torwaru przyjechały takie zespoły jak: Kraftwerk, Iron Maiden, Depeche Mode, The Cure, Prodigy, Rihanna, Leonard Cohen, Snoop Dogg, Marylin Manson, 50 Cent, R.E.M., Backstreet Boys, Chris Rea, Alicia Keys, Simply Red, Nick Cave, Deep Purple, Dream Theater, 30 Seconds to Mars, James Blunt i wiele innych.

Do tej legendarnej już hali dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy nagłośnienie d&b audiotechnik.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć