Centrum Kultury i Sztuki Konin

Centrum Kultury i Sztuki Konin

Centrum Kultury i Sztuki to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego, która jest głównym organizatorem najważniejszych kulturalnych wydarzeń w Koninie i w całym regionie.

Historia placówki rozpoczyna się w 1988 roku, kiedy powstał Wojewódzki Ośrodek Kultury, który po kilku latach powiększył się o Biuro Wystaw Artystycznych.

W CKiS funkcjonuje kino, galeria sztuki Wieża Ciśnień, sala klubowa i sala widowiskowa, w której odbywają się koncerty, festiwale i inne wydarzenia kulturalne. Budynek instytucji do tej pory należy do najciekawszych rozwiązań architektonicznych w mieście. W  stylu architektonicznym gmachu widać nawiązania projektantów do jednego z najbardziej ekspresyjnych i ekscytujących nurtów we współczesnej architekturze – brutalizmu.

Jednym z głównych założeń inwestycji było zapewnienie nowoczesnej infrastruktury, która spełniałaby standardy stawiane nowoczesnym instytucjom kultury i spełniała warunki nawet najbardziej wymagających riderów technicznych wykonawców.

Instalacja systemu elektroakustycznego w sali widowiskowo – kinowej jest dopracowana i kompleksowa oraz – co ważne – zapewnia możliwość rozbudowy o kolejne urządzenia. W Kinie Konesera zaimplementowaliśmy system kinotechniki złożony z cyfrowego projektora kinowego z ekranem i serwerem oraz wielokanałowego systemu nagłośnienia marki Luis Wassman.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć