Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Toruń

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Toruń

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to wielofunkcyjny obiekt położony w samym sercu Torunia. National Geographic uznało go za jeden z 7 Nowych Cudów Polski, zdobył też nagrodę za “najlepszy projekt kulturalny” przyznaną na Światowym Festiwalu Architektury w Barcelonie.

Budynek, zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa, imponuje zarówno pod względem walorów artystycznych, jak i wizualnych, a swoim ceglanym wnętrzem nawiązuje do znajdującej się tuż obok toruńskiej starówki. Stanowi wspaniałe połączenie tradycji z nowoczesnością.

Podczas podziwiania pięknych wnętrz trudno od razu dostrzec ogrom pracy, która została wykonana przy tworzeniu Centrum Kulturalno-Kongresowego. Skala inwestycji była bardzo duża i wymagała precyzyjnej koordynacji działań wielu osób z kilku dziedzin. Warto wspomnieć, ze na potrzeby instalowanych systemów położono 75 km przewodów.

Byliśmy odpowiedzialni za kompletną instalację i integrację systemów: elektroakustycznego, wizyjnego, multimedialnego, interkomowego, kinotechniki oraz sieci cyfrowej audio. Obiekt został też wyposażony w system wspierający osoby niedosłyszące.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć