Białostocki Teatr Lalek

Białostocki Teatr Lalek

Białostocki Teatr Lalek jest jednym z najstarszych polskich teatrów tego typu – choć oficjalnie działa od 1953 roku, to jego początki sięgają już 1937 roku.

Na powojennych kartach historii zapisały się sceny, w których wybitni zapaleńcy tworzący teatr podróżowali pociągiem, przewożąc niezbędne wyposażenie w walizkach, zamiast reflektorów używali lamp naftowych, karbidowych, a nawet kolejowych latarek.

Dziś placówka jest powszechnie uważana za swoisty fenomen na mapie polskiego i światowego lalkarstwa, z BTL współpracowali najwybitniejsi twórcy sztuki lalkarskiej. Białostocki Tatr Lalek stał się siedzibą największej organizacji skupiającej ludzi i instytucje związane z lalkarstwem w kraju – POLUNIMA, będącej polską sekcją Międzynarodowego Stowarzyszenia Lalkarzy “UNIMA”, największej organizacji lalkarskiej na świecie.

Odpowiadaliśmy za kompletną modernizację widowni i dużej sceny, obejmującą roboty ogólnobudowlane wraz z wymianą foteli, modernizacją i przebudową akustyki widowni i sceny, modernizacją instalacji elektrycznej i dostawą wraz z montażem urządzeń klimatyzacyjnych. Modernizacja obejmowała również kompletny system elektroakustyczny, tj. instalacje systemu nagłośnienia, systemu bezprzewodowego, konsolety fonicznej oraz systemu rejestracji dźwięku. Po zamontowaniu okładzin akustycznych, dyfuzorów, ustrojów szczelinowych i perforowanych, zmieniły się parametry akustyczne Sali Głównej. Wyeliminowanie zbędnych odbić zwiększyło czytelność mowy, dzięki czemu zarówno aktorzy, jak i widzowie, odczuwają większy komfort podczas przedstawień.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć