Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera Olsztyn

Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera Olsztyn

WCRS to nowoczesny kompleks oferujący sport, rekreację i odnowę biologiczną. Część sportowa obejmuje jeden z najnowocześniejszych basenów olimpijskich w Europie, na którym odbywają się międzynarodowe zawody pływackie.

Auqasfera otrzymała tytuł “Sportowy obiekt roku 2012” w konkursie organizowanym przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Obiekt, oddany do użytku na początku 2012 roku, jest przykładem interesującego zintegrowania obiektu z przestrzenią publiczną i terenami rekreacyjnymi. Zręcznie wkomponowanie bryły budynku w naturalne ukształtowanie terenu oraz otwarcie głównej hali basenowej na zielone tereny parkowe, przyniosło efekt przenikania się wnętrza z zewnętrznym krajobrazem.

Byliśmy odpowiedzialni za instalację nagłośnienia i zapewnienie jak najlepszej zrozumiałości mowy oraz najwyższej jakości emitowanych sygnałów dźwiękowych podczas odbywających się na terenie hali głównej imprez masowych w wyjątkowo trudnych warunkach akustycznych (znaczne rozmiary hali basenu implikują duży czas pogłosu, a wewnątrz panuje klimat tropikalny).

Rozwiązaniem problemu było zastosowanie odpowiednich opóźnień i korekcji na poszczególnych liniach głośnikowych. Podczas wykonywania prac instalacyjnych, basen już był wypełniony wodą, w związku z tym zamontowanie głośników i okablowani zleciliśmy ekipie alpinistycznej.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć