Ambasada Wielkiej Brytanii

Ambasada Wielkiej Brytanii

Brytyjska placówka dyplomatyczna – Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie – ma nową siedzibę od 2008 roku.

Budynek miał stanąć przy ul. Bagatela, jednak w związku z zaostrzeniem wymogów bezpieczeństwa, inwestycję przeniesiono w rejon miasta zajmowany wyłącznie przez placówki dyplomatyczne.

Nowa siedziba ambasady brytyjskiej powstała przy ul. Kawalerii 12. Bryła budynku to piętrowy, wydłużony, prostopadłościenny  pawilon, z trzech stron otoczony szklaną fasadą, zaprojektowany przez biuro architektoniczne Tony’ego Fretton’a.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie i instalacja systemu audiowizualnego w sali konferencyjnej. Zgodnie z oczekiwaniami inwestora, dostarczyliśmy urządzenia zapewniające doskonałe parametry. Zestawy głośnikowe zamontowaliśmy w podwieszanym suficie. Ze względu na duże rozmiary pomieszczenia, zestawy zostały podzielony na cztery niezależne linie głośnikowe opóźnione względem siebie po to, aby zachować wrażenie kierunkowości źródła dźwięku. Na system wizualny składają się ekran elektryczny oraz projektor. Ekstendery HDMI pozwalają na przesył plików wideo na duże odległości bez utraty jakości.

Zastosowane technologie

Galeria zdjęć