Qu-Pac w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem

Qu-Pac w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem

7 września w Zakopanem Minister Sportu i Turystyki wraz z reprezentantami władz ośrodka oraz sportowcami dokonali uroczystego otwarcia nowo wybudowanej hali sportowej, która ma służyć przygotowaniom olimpijczyków do zawodów. Budynek został wykonany w technologii budownictwa pasywnego i uzyskał certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego. Uroczystego przecięcia wstęgi wraz z oficjelami dokonali m.in. Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch. W ośrodku znajduje się duża hala sportowa o wymiarach 46 na 28,5 metra. Na sali tej można przeprowadzać mecze wszystkich drużynowych sportów halowych. Dodatkowo, w hali wybudowano 15-metrową ścianę wspinaczkową, bieżnię, siłownię, sale treningów judo, zapasów oraz fitness.

Marcin Słodyczka, właściciel firmy Future Tech z Zakopanego, która wykonała system, zaznacza: „Serce systemu nagłośnienia stanowi konsoleta Allen & Heath Qu-Pac. Ten niewielki cyfrowy mikser o dużych możliwościach zapewnia niezależne sterowanie siedmioma strefami dźwięku z wykorzystaniem procesorów korekcji i dynamiki zarówno na wejściach, jak i na wyjściach.  Predefiniowane przyciski oraz trzy poziomy dostępu (Basic/User/Admin) umożliwiają obsługę systemu nie tylko przez profesjonalistów. Podłączenie Qu-Paca do sieci obiektu umożliwia sterowanie poszczególnymi strefami z tableta lub smartfona”.

Instalacja w COS Zakopane to przykład na kompaktową i budżetową instalację, która w pełni zaspokaja potrzeby użytkownika. To również przykład na to, jak ważna jest produkcja urządzeń intuicyjnych i przyjaznych użytkownikowi. W miejscach takich jak COS, sprzęt nagłośnieniowy ma być ułatwieniem pracy, a jego obsługa powinna być dostępna dla każdego.

Fot: COS Zakopane

, , , ,
Podziel się!