Qu-16 – nowa konsoleta cyfrowa firmy Allen & Heath

Qu-16 – nowa konsoleta cyfrowa firmy Allen & Heath

Firma Allen & Heath znana jest z tego, że podczas wydarzeń takich jak targi lubi zaskakiwać swoich klientów. Tym razem na Prolight+Sound we Frankfurcie niespodzianką była najnowsza konsoleta cyfrowa Qu-16.

Najnowszy produkt Allen & Heath łączy w sobie kompaktowość, profesjonalne funkcjonalności i dobrą cenę, a to wszystko w stylowym racku 19”.

U “najmłodszego dziecka” należy szukać podobieństw do wcześniejszych stołów Allen & Heath: modeli iLive’a i GLD . Technologicznie, nowy produkt był wzorowany właśnie na tych systemach. Qu-16 jest konsoletą cyfrową z automatyką wszystkich ustawień (włączając 17 zmotoryzowanych tłumików i cyfrowo sterowane przedwzmacniacze mikrofonowe). Qu-16 posiada intuicyjny ekran dotykowy i system bezpośredniego nagrywania wielośladowego na dyski USB – Qu-Drive. Konsoleta umożliwia także podłączenie zdalnych racków i systemu odsłuchu poprzez protokół dSNAKE a także pozwala na wielokanałowe strumieniowanie między komputerami Mac i sterowanie urządzeniem przez aplikację Qu-Pad, jednocześnie pozwalając na używanie efektów audio znanych z platformy iLive. Z 16 wejściami mikrofonowo/liniowymi, trzema wejściami stereo, czterema silnikami efektowymi Qu-16 pozwala na realizację dwunastu miksów. Ponadto konsoleta posiada wyjście AES, dwukanałowe wyjście ALT, dedykowane wejście i przedwzmacniacz dla sygnału Talkback oraz wyjście na dwuślad.

Mikser zaopatrzony jest w olbrzymią moc obliczeniową. Pięć dwujądrowych procesorów DSP zapewnia pewną obsługę obróbki kanałów, szyn i efektów. Zapas mocy pozwoli na rozszerzenie funkcjonalności w przyszłości. Pięć nowoczesnych procesorów (200 MHz) w architekturze ARM, pracujących w trybie równoległym, służy do obsługi kolorowego ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości (800×480). Glenn Rogers, Dyrektor Zarządzający Allen & Heath komentuje:

„Qu-16 to wyjątkowy produkt. Dołożono wszelkich starań, aby w małym racku 19” zmieścić najlepszą możliwą technologię, dzięki czemu Qu dostarcza użytkownikowi wszelkich korzyści profesjonalnej konsolety cyfrowej. Jesteśmy szczególni dumni z jego wydajności, łatwości użytkowania i jakości dźwięku, które mamy nadzieję, uczynią go hitem, o czym może świadczyć fakt, że na targach Prolight+Sound produkt cieszył się ogromną popularnością. Zespół ds. badań i rozwoju wykonał świetną pracę!”
Najnowszy produkt Allen & Heath – cyfrową konsoletę Qu-16 już wkrótce będzie można znaleźć w naszej ofercie.

Więcej informacji w poniższym materiale stworzonym przez portal Infomusic.pl. Zapraszamy do obejrzenia filmu ze stoiska firmy Allen & Heath na targach Prolight+Sound 2013 we Frankfurcie:

Podziel się!