Pomiary i projekty akustyki

Pomiary akustyczne

Pomiar akustyczny jest precyzyjnym badaniem parametrów dźwięku w danym środowisku.

Celem pomiarów akustycznych może być zbadanie warunków akustycznych pomieszczenia, określenie poziomu hałasu środowiskowego, czy hałasu w miejscu pracy.

Parametry docelowe lub graniczne opisane są w Normach pomiarowych lub wytycznych, dokumenty te mogą również wskazywać na metodę pomiaru oraz sprzęt jaki powinien być użyty.

Sprzęt pomiarowy

Do przeprowadzenia pomiarów akustycznych wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt pomiarowy, taki jak mikrofony, źródła dźwięku, analizatory oraz oprogramowanie komputerowe.

Narzędzia pomiarowe marki NTi Audio spełniają warunki opisywane w normach PN lub PN-EN dzięki czemu umożliwiają profesjonalistom wykonywanie pomiarów w sposób w pełni zgodny z polskimi przepisami.

Projektowanie akustyki wnętrz

Myślisz o pomieszczeniu odsłuchowym, albo masz miejsce, w którym planujesz umieścić sprzęt audio?
Możemy zaprojektować pomieszczenie odsłuchowe od początku, ale również zaadaptować akustycznie istniejącą przestrzeń.

Etapy pracy adaptacji istniejącego pomieszczenia

1. Wizja lokalna. Wykonujemy pomiary akustyczne z wykorzystaniem sprzętu i oprogramowania firmy NTi Audio,  zapoznajemy się z oczekiwaniami i potrzebami, zdobywamy wiedzę o planowanych sposobach wykorzystania pomieszczenia, możliwościach technicznych montażu.

2. Projekt akustyki. Po wykonaniu pomiarów, ustaleniu szczegółów na temat dźwięku, przygotowujemy projekt. Zawiera on raport z wynikami pomiarów oraz predykcję wyników z proponowaną adaptacją akustyczną i spodziewane rezultaty. Przedstawiamy konkretne rozwiązania zmieniające parametry akustyczne pomieszczenia na oczekiwane przez klienta i jego odbiór w danym pomieszczeniu, w tym np. poprzez wybór paneli lub ustrojów akustycznych oraz ich ilości.

3. Ponowne pomiary. Po wykonaniu adaptacji wykonujemy ponowne pomiary parametrów akustycznych pomieszczenia, w celu potwierdzenia poprawności wykonanych prac.

Etapy pracy adaptacji planowanego pomieszczenia

A co w przypadku, gdy pomieszczenie jeszcze nie istnieje i nie można przeprowadzić rzeczywistych pomiarów akustycznych?

Za pomocą oprogramowania Room Acoustic Reporter firmy NTi Audio wykonujemy wirtualną predykcję. Do oprogramowania można zaimportować określone parametry pomieszczenia i system obliczy spodziewany czas pogłosu w pomieszczeniu.

Pozostałe etapy są takie same, jak w przypadku adaptacji istniejącego pomieszczenia.

Showroom Genelec

Jedną z takich adaptacji istniejącego pomieszczenia jest nasz showroom Genelec w Nowej Iwicznej.

Wykonaliśmy tam profesjonalne prace adaptacyjne, poprzedzone odpowiednimi pomiarami i symulacjami, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pozwoliło nam zaprojektować rozwiązanie optymalne, uwzględniające ograniczenia jakie nakładała na nas bryła budynku i rozmiar pomieszczenia. W rezultacie udało się uzyskać oczekiwany efekt akustyczny i estetyczny. Problemy, których nie mogła rozwiązać adaptacja zostały skutecznie zniwelowane przez system automatycznej kalibracji GLM.

Stworzyliśmy unikatowe miejsce, zbudowane według profesjonalnych założeń, gdzie prezentujemy szeroki wachlarz rozwiązań Genelec, fińskiego producenta światowej klasy studyjnych monitorów odsłuchowych, którego jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Można tu nie tylko posłuchać wielu modeli Genelec, ale także skonsultować się z ekspertem od dźwięku studyjnego.

Konsultacje

Pomagamy również w wykonaniu:

  • pomiarów akustycznych i przygotowaniu wytycznych dla sal lekcyjnych, sal konferencyjnych, przestrzeni biurowych, sal posiedzeń w sądach bądź urzędach rad miejskich
  • konsultacji akustycznych projektów budowlanych
  • pomiarów parametrów akustycznych wnętrz, czasu pogłosu, współczynnika STI

Dlaczego warto z nami współpracować?

technologie

W ofercie posiadamy najnowocześniejsze urządzenia i rozwiązania technologiczne.

Pracownia projektowa

Projekty systemów elektroakustycznych, broadcastowych, AV i akustyczne.

Serwis

Prowadzimy własny autoryzowany serwis wszystkich urządzeń z oferty.

wsparcie techniczne

Udzielamy pełnego wsparcia technicznego na każdym etapie inwestycji.

Edukacja i doradztwo

Organizujemy szkolenia i warsztaty, doradzamy technicznie i biznesowo.

doświadczenie

Mamy najlepszych specjalistów. W ciągu 35 lat zaufało nam wiele instytucji i firm.

Testowanie sprzętu

Umożliwiamy testowanie urządzeń z naszej oferty.

indywidualne podejście

Oferujemy rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb Klientów.

Partnerzy o nas

5
Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Konsbud Audio to nie tylko dystrybutor, ale także bardzo pomocny zespół. Zawsze możemy liczyć na ich wsparcie przy skomplikowanych projektach i na pomoc w logistyce brakującego sprzętu.
Marcin del Fidali, GMB Pro Sound
5
Wieloletnia współpraca z Konsbud Audio i rozumienie przez nich potrzeb współczesnego teatru muzycznego owocuje wdrażaniem rozwiązań zorientowanych długofalowo i perspektywicznie. Zapewniają wsparcie profesjonalnego zespołu technicznego na wszystkich etapach - od projektowania do uruchomienia i opieki nad produktem.
Bogdan Gasik, Teatr Muzyczny w Gdyni
5
Jeśli masz takiego partnera jak Konsbud Audio, nic nie może pójść źle, a nawet jeśli coś nieoczekiwanego się wydarzy, możesz być pewien, że poradzą sobie ze wszystkimi problemami. Nasi przyjaciele w Polsce nie tylko aktywnie promują markę DAS Audio, ale prowadzą też działania edukacyjne i są wsparciem dla naszych klientów.
Ignacio Chuliá, DAS Audio
5
Wspólnie zrealizowane projekty instalacji i uruchomienia systemów w całej Polsce powiązały mnie bardzo mocno ze wspaniałymi i wysoko wykwalifikowanymi pracownikami pod wodzą Agnieszki i Jarka przez ponad dwie dekady. Wyrazy najgłębszego uznania i gratulacje w imieniu d&b audiotechnik z okazji 35-lecia Konsbud Audio!
Stefan Goertz, d&b audiotechnik
5
Przed inwestycją oglądaliśmy różne rozwiązania i to zaproponowane przez Konsbud wydało nam się najbardziej bezpieczne z punktu widzenia stabilności, niezawodności, zarządzania dystrybucją sygnałów audio i późniejszej emisji. Czas pokazał, że trudne zadania nie przerastają możliwości Konsbud Audio.
Paweł Słoniowski, Radio Zachód
5
Konsbud Audio dał nam bardzo duży kredyt zaufania, choć byliśmy nowi na rynku. Ta cierpliwość się opłaciła i obecnie bardzo komfortowo współpracujemy, Konsbud Audio jest jednym z naszych najlepszych partnerów.
Rafał Majewski, Skład Muzyczny
5
Doceniamy podejmowany przez ludzi z Konsbud Audio wysiłek i wszystkie działania, jesteśmy wdzięczni, że dbają o relacje z klientami. Jesteśmy dumni ze stworzonego przez nich showroomu Genelec, uważamy bowiem, że indywidualny odsłuch jest kluczowy w odniesieniu sukcesu w promocji i sprzedaży naszych głośników.
Ole Jensen, Genelec
5
Pozostanie liderem w branży przez 35 lat to świadectwo wytrwałości i poświęcenia. Konsbud Audio z rodzinnej firmy rozwinął się w uznaną w świecie markę, jest latarnią doskonałości w swojej dziedzinie. Jesteśmy wdzięczni, że od ponad 17 lat możemy być ich partnerem, razem osiągnęliśmy więcej niż to, o czym kiedykolwiek marzyliśmy.
Markus Sinsel, Allen & Heath
5
W każdej sytuacji możemy liczyć na pomoc i merytoryczne wsparcie Konsbud Audio - polskiego dystrybutora d&b audiotechnik, za co dziękujemy.
Łukasz Jura, Klub Studio w Krakowie
5
Konsbud Audio od samego początku zapewnia nam wsparcie oraz dostęp do wiedzy i doświadczenia swoich pracowników. Dotychczasowa współpraca pozwala nam testować nowe rozwiązania technologiczne.
Mariusz Maszewski, , Teatr Narodowy w Warszawie
5
Odkąd połączyliśmy siły w 2002 roku, Konsbud Audio stanowi przykład doskonałości, jeśli chodzi o kulturę biznesową i etykę działania, co jest kluczowym czynnikiem naszego wspólnego sukcesu. Centrum szkoleniowe Konsbud Audio należy do najlepszych w naszej sieci dystrybucji.
Joris Cornelissens, Biamp
5
Podejście ze strony pracowników KA jest nie tylko bardzo profesjonalne, ale też po prostu życzliwe. Zawsze można liczyć na ich pomoc.
Leszek Margraf, Amadeusz
5
Jestem bardzo zadowolony z wieloletniej i owocnej współpracy z Konsbud Audio z powodu profesjonalnego podejścia do klienta. Zawsze możemy liczyć na ich wsparcie techniczne.
Andrzej Krawiec, Craftman
5
Konsbud Audio jest dla nas jednym z partnerów będącym nie tylko zewnętrznym podmiotem, ale rzeczywistym partnerem – integralną częścią rodziny Markbass. Zawsze gwarantują opartą na zaufaniu, wspaniałą współpracę.
Marco De Virgiliis, Markbass, DV Mark
4.5
W ostatnich latach świetnie nam się współpracuje. Organizują regularne szkolenia, więc moi pracownicy mają dzięki temu już spore doświadczenie.
Jolanta Zalewska, Pasja
5
W 2006 roku rozpoczęłam pracę w Neutrik i pojechałam w pierwszą podróż do Polski. Agnieszka bardzo pomogła mi w rozwoju i w tym, by w tej męskiej branży zachować pewność siebie. W ciągu 18 lat zbudowaliśmy silną i bezproblemową współpracę. Dogłębna wiedza rynkowa Konsbud Audio i ich doświadczenie pomagają nam wzmacniać naszą obecność na polskim rynku.
Irén Gulyás, Neutrik
5
Współpraca układa się bardzo dobrze, praktycznie na każde nasze życzenie są do dyspozycji. Z uwagami, poradami, propozycjami.
Andrzej Prugar, Radio Katowice
5
Wielkim plusem po stronie Konsbudu jest właśnie ta wartość dodana (szkolenia), bo tak naprawdę na palcach jednej ręki można policzyć firmy mające podobne podejście do tego biznesu. Jak tylko pojawiają się nowe produkty, Konsbud Audio stara się od razu je zademonstrować.
Tomasz Bujarski, Skład Muzyczny
5
Przez ponad 25 lat wzajemnie na sobie polegaliśmy, ta wieloletnia współpraca wielokrotnie udowodniła, że w Konsbud Audio mamy najbardziej niezawodnego, profesjonalnego i zaufanego partnera.
Francois Rousies, Cordial
5
Już sam fakt, że nasze partnerstwo trwa 24 lata jest czymś zupełnie wyjątkowym, a to, że nasza współpraca trwa od dwóch pokoleń pokazuje wyraźnie, jak szczególny jest nasz partner. Ludzie w Konsbud Audio to prawdziwi entuzjaści dźwięku, mają ogromną wiedzę, gwarantują wyjątkowo wysoki poziom obsługi. Rzadko doświadczamy takiego profesjonalizmu.
Wolfgang Salzbrenner, Stagetec
?

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz lub skontaktuj się bezpośrednio