Lakewood Baptist Church – zaawansowane monitorowanie z KLANG:fabrik

09.09.21

Kościół Baptystów Lakewood w Gainesville w stanie Georgia kupił dwa immersyjne systemy miksowania IEM KLANG:fabrik 

Kościół Baptystów Lakewood w Gainesville w stanie Georgia zakupił dwa immersyjne systemy miksowania IEM KLANG:fabrik do swojego głównego sanktuarium. Jednostki zostały zainstalowane przez Production/Co, integratora AV, z siedzibą w Chestnut Mountain.

„Kościół potrzebował bardziej elastycznego i wyrafinowanego rozwiązania IEM, a KLANG:fabrik był w stanie to zapewnić” — mówił Cason Cleveland, właściciel Production/Co. KLANG:fabrik jest „elastyczny” dzięki szerokiej kompatybilności z powszechnie używanymi interfejsami audio, w tym MADI i Dante, możliwości korzystania z KLANG:app na dowolnym urządzeniu (iOS, Android, Windows lub Mac). I „wyrafinowany” ze względu na immersyjne środowisko, które nawet 16 indywidualnych muzyków może stworzyć dla siebie na scenie za pomocą wysokowydajnych procesorów każdego KLANG:fabrik, a wszystko to bez zauważalnych opóźnień.

„Zdolność muzyków na scenie do pełnej kontroli nad własnymi miksami była ważna, ponieważ kościół często polega na wolontariuszach, którzy miksują nabożeństwa” – dodaje Cleveland. „Każdy muzyk mający własną aplikację na scenie oznacza, że monitorowanie to jedna rzecz mniej, o którą musi się martwić mikser frontowy, co pozwala mu skupić się na tym, aby dźwięk był tak dobry, jak to tylko możliwe”.

„Bardzo pomocne było również to, że mogliśmy ustawić jednostki KLANG’a jako całkowicie oddzielne systemy od reszty systemu audio. W rezultacie możemy zastosować przetwarzanie sygnału, takie jak EQ, również indywidualnie.”

Dyrektor techniczny Kościoła Baptystów w Lakewood, Coltyn Cooley, zgadza się z tymi punktami i dodaje niektóre z nich. „Dzięki systemowi KLANG’a ponad dwukrotnie podwoiliśmy liczbę kanałów odsłuchowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie dać każdemu muzykowi na scenie (od 8 do 10) możliwość budowania kompletnych miksów”, mówi. „Na przykład perkusista ma teraz osobne kanały dla bębnów, werbla i innych instrumentów, podczas gdy wcześniej mogliśmy dać mu tylko submiks. Teraz każdy wokal ma swój własny miks; wcześniej musieliśmy dobierać wokale. Dodaj do tego immersyjną technologię, a na scenie będą oszałamiające efekty! Oni to kochają."

Cooley dodaje: KLANG:fabrik dosłownie dał muzykom kościelnym nowe spojrzenie na samych siebie. „Teraz mogą usłyszeć, jak dobrze brzmią na scenie. Możliwość, jaką daje im rozłożenie miksu i uzyskanie lepiej zdefiniowanego i szczegółowego dźwięku na scenie, oznacza, że poszczególne instrumenty nie muszą być tak głośne, co pozwala lepiej kontrolować ogólną głośność. Innymi słowy KLANG:fabrik – ułatwia pracę inżyniera dźwięku oraz chroni słuch muzyków.”.

Cleveland dodaje: „Jest nieco droższy niż niektóre, mniej zaawansowane systemy dostępne na rynku, ale jeśli weźmie się pod uwagę to, że całkowicie eliminuje potrzebę drugiej konsoli do monitorów i kogoś, kto ją obsłuży, w rzeczywistości oszczędza się pieniądze. To dość przekonujące argumenty.”

Galeria: 

Produkty