KLANG wchodzi na rynek izraelski

30.11.18

Systemy miksowania personalnego 3D Klang zdobywają izraelski rynek muzyczny od kiedy firma AEM z Tel Awiwu zajęła się dystrybucją w tym kraju. Shalom Hanoch i Matti Caspi to czołowi izraelscy artyści, którzy zdecydowali się na nową technologię odsłuchu dousznego 3D Klang.

Shalom Hanoch jest powszechnie uznawany za ojca izraelskiej muzyki rockowej. Kariera, którą rozpoczął pięć dekad temu rozwija się nadal. Krytycy i fani przyznają, że miał on głęboki wpływ na współczesną muzykę izraelską. Równie dużym uznaniem cieszy się kompozytor i producent Matti Caspi, uznawany za jedną z czołowych postaci popularnej muzyki izraelskiej. Jesienią 2018 roku Shalom Hanoch i Matti Caspi wyruszyli we wspólną trasę koncertową "The Main Thing is The Songs".

We współpracy z Ilanem Lamdanem, realizatorem monitorowym, firma AEM zapoznała Shaloma i Mattiego z technologią KLANG. Ci doświadczeni muzycy byli idealnymi osobami do przetestowania nowych możliwości, jakie oferują te systemy.
Alon Eitan, właściciel AEM, tak opisuje początki pracy z artystami w studiu: „Podczas pierwszego zetknięcia się z KLANG:fabrik był taki moment, kiedy Shalom obejrzał się, by upewnić się, że jego wzmacniacz gitarowy naprawdę nie jest za nim - sprawdził to dwukrotnie, na wypadek gdyby za pierwszym razem go nie zauważył! Wiedzieliśmy wtedy, że system pracuje doskonale. Od tego momentu Shalom był pewien, że może usłyszeć cały zespół na monitorach dousznych."

Shalom Hanoch komentuje pracę z KLANG: „Ten system to nowa epoka odsłuchu na scenie. Wszystko jest tu tak precyzyjne i głębokie, że słyszę każdą nutę bez zakłócania mego głosu – nie wiem jak mogliśmy pracować tak długo bez takiego systemu?"

Urządzenia KLANG były tak dobrze odebrane przez artystów, że towarzyszyły im podczas ich wspólnej trasy koncertowej. W boju sprawdziły się doskonale. Zarówno muzycy i technicy zgodnie twierdzą, że nowe odsłuchy znacząco podniosły ich komfort pracy na scenie.

Alon Eitan  komentuje: „To prawdziwy sukces, kiedy muzyk klasy Shaloma zdejmuje swoje słuchawki i ściska cię z radości z powodu tego, co właśnie słyszał! To była wielka chwila dla nas wszystkich, zespół pokochał system KLANG, który sprawił, że cała produkcja stała się łatwiejsza, bardziej przyjemna i ekscytująca. Shalom chce teraz używać urządzeń KLANG w swoich regularnych koncertach rockowych, co nie pozostawia wątpliwości, jak wysoko je ocenia".

Zdjęcia: Orit Panini; Klang.

 

Galeria: 

Produkty