Prezentacja miksera osobistego ME-500 Allen & Heath [Test, Portal Nagłośnieniowy]

Prezentacja miksera osobistego ME-500 Allen & Heath [Test, Portal Nagłośnieniowy]

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji miksera osobistego ME-500 Allen & Heath, którą przygotował Portal Nagłośnieniowy.

Mikser personalny ME-500

Intuicyjne sterowanie mikserem ME-500 przy pomocy pokręteł i przycisków oraz wyraźne wyświetlacze pozwalają muzykom na szybkie tworzenie miksów monitorowych. Dzięki funkcjonalności plug’n’play muzycy są samodzielni, a realizator dźwięku oszczędza swój czas.

ME-500 umożliwia utrzymanie kontroli nad poziomem dźwięku na scenie i przyspiesza przeprowadzanie prób. Mikser może być stosowany w wielu sytuacjach – podczas tras zespołów, koncertów orkiestr i zespołów rozrywkowych. ME-500 to także dobre rozwiązanie w studiach nagraniowych.

Cechy i opis:

  •     16-kanałowy mikser personalny
  •     Kompatybilny z dLive, GLD, Qu i Aviom® A-Net 16 (plug’n’play)
  •     Kompatybilny z Digico, Yamaha, Avid i innymi mikserami (z ME-U hub)
  •     Możliwość podłączenia dowolnej ilości urządzeń ME do systemu
  •     Możliwość łączenia mikserów ME-500 i ME-1 w jednym systemie
  •     Zasilanie PoE lub zewnętrzny zasilacz (w zestawie)
  •     Stereofoniczne wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm i  ¼”
  •     Wyjście liniowe mono ¼” TRS do monitorów podłogowych lub nadajnika IEM

Prosty i skuteczny

ME-500 został skonstruowany z myślą o muzykach, aby dać im możliwość szczegółowej kontroli nad miksem monitorowym w prosty, intuicyjny sposób. Pokrętła pod wyświetlaczem pozwalają na sterowanie większością funkcji i wraz z przyciskami i wyświetlaczem pozwalają na łatwą pracę. W każdym mikserze ME-500 można zapisać i przywołać 8 presetów użytkownika. Presety i całą konfigurację można zapisać na USB i przenieść na inny model ME-500.

Plug’n’Play

Z ME-500 nie tracisz czasu na czasochłonną konfigurację każdego urządzenia. Pierwsze 16 kanałów mono/stereo i (lub) miksy przypisane z miksera będą automatyczne zmapowane do 16 przycisków ME-500. Dzięki temu konfiguracja mikserów personalnych w sytuacjach, gdy nie ma czasu – jak np. na festiwalach – jest prosta i szybka.

Wysoka jakość konstrukcji

Zaprojektowany w Wielkiej Brytanii i skonstruowany zgodnie z wysokimi standardami Allen & Heath, ME-500 jest wystarczająco solidny, by spełnić wymagania tras koncertowych. Złącza EtherCon miksera mają blokadę, co dodatkowo zabezpiecza mikser przed trudnymi warunkami na scenie.

Tradycja dobrego brzmienia

Wiemy, że jakość odsłuchów ma ogromny wpływ na występ muzyków i ich zadowolenie z koncertu. ME-500 kontynuuje tradycję Allen & Heath, dostarczając dźwięk wysokiej jakości. Wzmacniacz słuchawkowy dostarcza dużo mocy, a uzupełniony o wbudowany w ME-500 limiter chroni uszy wykonawców przed niespodziewanymi zmianami poziomu.

Kompatybilny z mikserami Allen & Heath i mikserami innych producentów

Kiedy system odsłuchu personalnego brzmi tak dobrze, że chcesz żeby wszyscy mogli z niego korzystać – nie ma problemu! ME-500 może pracować z większością cyfrowych systemów audio. Jeśli używasz jednego z cyfrowych mikserów A&H, ME-500 jest kompatybilny „od razu”. W przypadku mikserów innych firm, będziesz potrzebował huba ME-U z modułem Dante, MADI, Waves lub EtherSound.

Skalowalny

Niezależnie od tego, czy pracujesz z solistą, czy z pełną orkiestrą, ten mikser spełni Twoje potrzeby. Nie ma ograniczeń co do ilości mikserów ME, które można dodać do systemu, a dodatkowo masz pełną dowolność w łączeniu mikserów ME-1 i ME-500, tak, żeby każdy na scenie miał to, czego potrzebuje. Bezpieczne złącza EtherCon umożliwiają połączenie ME-500 w daisy chain lub w topologii gwiazdy (przy użyciu ME-U lub switcha PoE).

8 presetów użytkownika

Za pomocą jednego przycisku można zapisywać i przywoływać poziomy, panoramy, przyciski mute i przypisane funkcje. Presety dla różnych zespołów i konfiguracji na scenie można łatwo kopiować na USB i zapisywać. Idealne rozwiązanie do archiwizacji lub przenoszenia ustawień pomiędzy jednostkami.
Miksery ME zawierają 3/8” gwint umożliwiający montaż na stojaku mikrofonowym. Z ME-1 jest w zestawie specjalny uchwyt pozwalający na montaż z boku stojaka mikrofonowego. Uchwyt ten jest dostępny jako akcesorium opcjonalne dla ME-500 (numer AB8999). W zestawie z ME-1 jest też wieszak na słuchawki, który można dokupić jako akcesorium dla ME-500 (numer AA8705).

Podziel się!