Podsumowanie IBC 2018

Podsumowanie IBC 2018

W dniach 13-18 września w Amsterdamie odbyło się IBC. Kilku z naszych producentów miało na targach swoje stoiska i prezentowało nowości lub flagowe produkty. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wydarzenia.

Nowe mikrofony shotgun od Audio-Technica

Audio-Technica przedstawiła na IBC2018 nową parę mikrofonów typu shotgun, poszerzając tym samym bogatą już ofertę mikrofonów z działu broadcast i produkcja. Po raz pierwszy w modelach BP28 i BP28L udało się połączyć niezwykle niski poziom szumów, wielkomembranowy pojemnościowy przetwornik oraz niezwykle precyzyjną, wąską charakterystyką kierunkową. Mikrofony idealnie nadają się do wykonywania nagrań z dużych odległości.

Nowe modele posiadają najlepszy zakres dynamiki jaki można spotkać w mikrofonach tego typu, z szumem własnym wynoszącym zaledwie 3dB (BP28L) i 8dB (BP28) i niezwykle wysokim poziomem SPL (143dB dla BP28 i 138dB dla BP28L). Zapewniają studyjną jakość, a zostały stworzone z myślą o mikrofonowaniu z dystansu – np. na planach filmowych, telewizyjnych, podczas transmisji sportowych. BP28 i BP28L będą dostępne w Europie w zimie 2018.

Więcej: Audio-Technica BP28

Nowe monitory Genelec o wysokim SPL

Genelec prezentował na IBC nowe monitory S360 o wysokim SPL – najbardziej kompaktowe zestawy w serii SAM Master Studio Monitors wraz z subwooferem 7382 oraz serię The Ones. Na stoisku Genelec można było dowiedzieć się więcej o najnowszych systemach do wielokanałowego odsłuchu dźwięku w technologii 3D Immersive Audio i posłuchać takich systemów przygotowanych przez znakomitych profesjonalistów: inżyniera dźwięku Floriana Camerer z wiedeńskiej Symfonicznej Orkiestry Radiowej (ORF) i realizatora/producenta Bernarda Löhr – wieloletniego współpracownika Benny Andersson.

Więcej: Monitory Genelec S360; Subwoofer Genelec 7382; Genelec Immersive Audio

Nowości od DHD Audio: RX2 I SX2

Firma DHD Audio podczas IBC pokazała 2 nowe miksery audio dla broadcastu. RX2 to wszechstronny, wielkoformatowy mikser, który idealnie sprawdzi się we współczesnych studiach emisyjnych, reżyserkach i wozach transmisyjnych. Każda sekcja miksera jest wyposażona w duży 10-calowy ekran dotykowy, który można skonfigurować według swoich potrzeb. Konsoleta jest modularna – RX2 można przygotować w kompaktowej wersji 6-tłumikowej, a największym dostępnym rozmiarem jest wersja 60-tłumikowa. Uzupełnieniem miksera jest dedykowane oprogramowanie Toolbox9, które umożliwia zaawansowaną, indywidualną konfigurację modułów i poszczególnych funkcjonalności konsolety.

Więcej: DHD Audio RX2

SX2 to kompaktowa, budżetowa konsoleta stworzona z myślą o mniejszych studiach radiowych, wozach transmisyjnych i stacjach roboczych. Mikser jest dostępny w wersji 4 – 16 tłumikowej. Jednostka łączy w sobie processing DSP i interfejsy wejść i wyjść. Zaletą silnika I/O jest łatwość połączeń. Mikser posiada gniazda XLR, porty USB i Toslink, a także możliwość połączeń wielokanałowych (MADI, Gigabit Audio, APC, Dante).

Więcej: DHD Audio SX2

Konsoleta Stage Tec Avatus

Na IBC2018 Stage Tec zaprezentował konsoletę IP AVATUS, której koncept po raz pierwszy został pokazany w zeszłym roku. Od tego czasu produkt uległ ulepszeniom i aktualizacjom, a obecna wersja jest już używana w kilku miejscach. Pierwsza firma, która kupiła AVATUSA to tpc switzerland ag., zapewniająca usługi techniczne dla Swiss Broadcasting Corporation. Konsoleta Stage Tec została zainstalowana w wozie produkcyjnym, używanym do produkcji radiowych. Modularność, elastyczność i pełna integracja z IP to najważniejsze cechy nowej konsolety. AVATUS podłącza się przez standardowe interfejsy TCP/IP, każdy moduł posiada własny adres IP. Dzięki temu konsoletę można w pełni dostosować do potrzeb użytkownika – nie ma ograniczeń dotyczących ilości kanałów lub funkcjonalności. AVATUS jest dostępny w kilku rozmiarach, rozpoczynając od pojedynczego 12-tłumikowego panelu, kończąc na 8 panelach z 96 tłumikami.

Więcej: Stage Tec Avatus

Nowości od Neutrik

Neutrik wzbogacił ofertę produktową o nowy interfejs I/O Dante. NA2-IO-DLINE posiada 2 wejścia i 2 wyjścia analogowe oraz złącze Ethercon umożliwiące integrację urządzeń analogowych z Dante. Drugą nowością niemieckiego producenta, po raz pierwszy zaprezentowaną na IBC, jest seria mediaCON – kabli i złącz USB typu C. Wszystkie produkty serii są zaprojektowane do transmisji danych do 10 GB/s (USB 3.1), o mocy maks. 100 W.

Więcej: Neutrik – interfejs I/O Dante; Neutrik mediaCON

, , , , , , , , , , , ,
Podziel się!