Paweł Domagała w trasie z systemami Allen & Heath

Paweł Domagała w trasie z systemami Allen & Heath

Paweł Domagała to polski aktor, który w 2016 debiutował singlem “Jestem tego wart” jako wokalista. Singiel był wstępem do pierwszej płyty – nastrojowej, pełnej akustycznego grania i delikatnego wokalu. Następnie artysta wyruszył w trasę promującą tę płytę po całej Polsce. 22 koncerty, które składały się na drugą już trasę koncertową, okazały się wielkim sukcesem – większość miejsc była wyprzedana. Realizatorem FOH zespołu jest Dominik Maczuga. Na trasę z Pawłem Domagałą Dominik wybrał powierzchnię Allen & Heath dLive z serii C wraz z CDM32.

Realizator miał wcześniej możliwość pracy na innych systemach Allen & Heath takich jak konsolety dLive S5000, S7000 czy iLive, a w przypadku trasy z Domagałą potrzebował kompaktowego rozwiązania. Tak powstał pomysł wykorzystania serii Allen & Heath dLive C „w boju”. Dominik chciał porównać, czym seria C różni się od serii S (oprócz oczywistej kwestii jaką jest rozmiar powierzchni). Polski dystrybutor Allena – Konsbud Audio – umożliwił to porównanie dając do dyspozycji powierzchnię C1500, zamiennie z C2500. Wybór najmniejszego modelu serii dLive był podyktowany małymi gabarytami. „Ten model był optymalny dla zespołu Pawła, nie potrzebowałem tak dużej powierzchni jak S5000 czy S7000, a dzięki małym gabarytom C1500 unikałem problemów z wykręcaniem rzędów widowni”, mówi Dominik. „Osobiście nie widzę prawie żadnej różnicy pomiędzy działaniem serii S i C”.  Minusem małego systemu jest brak wejść i wyjść AES w CDM32, ale wynika to z kompaktowości systemu i jego ceny.

Na C1500 wraz z „sercem” systemu CDM32 Dominik Maczuga realizował FOH i MON. Odsłuchy monitorowe były realizowane przy użyciu mikserów personalnych Allen & Heath ME-1, również dostarczonych przez dystrybutora. „ME-1 są bezkonkurencyjne w kategorii systemów monitoringu osobistego. Pozwalają na wszechstronny wybór źródeł, można powiedzieć, że są to małe konsolety, które obsługują naprawdę dużą ilość wejść. Poza tym, jest to niezawodny system. Cały zespół również zachwycony był pracą na ME-1”, mówi Maczuga. Ważnym udogodnieniem jest też sposób spinania ME-1 z systemem. „Potrzebowałem 2 skrętki i 4 małe skrętki i system był już podpięty. Protokół gigaACE, który jest niezawodny oraz kompatybilność systemu dLive  z systemami innych producentów to następne potężne zalety Allen & Heath.” Większość koncertów Pawła Domagały była rejestrowana wielośladowo – sygnały przesyłane były przy użyciu protokołu Dante z dLive’a. W salach, gdzie było to możliwe, połączenia audio do systemu wykonywane były poprzez protokół Dante lub AES/EBU.

Kolejną ważną kwestią, na którą zwraca uwagę realizator zespołu, jest współpraca producenta z użytkownikami systemów Allen & Heath. Producent nie tylko prowadzi forum, na którym odpowiada na zadane pytania, pozwalając użytkownikom na szybkie rozwiązywanie problemów, ale też wprowadza w życie uwagi realizatorów. Aktualizacje oprogramowania do dLive’a i innych produktów Allen & Heath są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez użytkowników. Proces aktualizacji jest również starannie przygotowany.

Trasa Pawła Domagały jest dowodem na to, że system dLive C Class, ze względu na wysoką jakość, może być używany do realizacji dźwięku w różnorodnych salach koncertowych. Jednocześnie, jego kompaktowość i małe wymiary powodują, że system jest niezwykle mobilny, a otwartość producenta na uwagi użytkowników sprawia, że jest ciągle dostosowywany do aktualnych potrzeb.

, , , , , ,
Podziel się!