Odtwarzanie plików audio na generatorze FX100

Odtwarzanie plików audio na generatorze FX100

Ostatni firmware analizatora dźwięku FX100 firmy NTI Audio pozwala na odtwarzanie plików audio przez analogowe lub cyfrowe wyjścia generatora. Takie sygnały mogą zostać użyte zarówno w zwykłych pomiarach, jak i sekwencyjnych. Stwarza to wiele nowych możliwości pomiarowych.

Testowanie za pomocą audio często wymaga zastosowania specyficznych sygnałów, takich jak szum ograniczony pasmowo, sekwencja tonów, wyprostowany sinus, a nawet określony sygnał muzyczny lub głosowy. Od wersji firmware’u V2.9.0, użytkownicy FX100 mogą załadować jakikolwiek sygnał jako plik audio i później odtwarzać go używając modułu generatora. Wszystkie funkcje pomiarowe FX100 są dostępne, a pomiary mogą być łączone i układane w oprogramowaniu na PC FX-Control.

Pliki dźwiękowe WAV o próbkowaniu 48 kHz i maksymalnej rozdzielczości 24 bitów kopiuje się na urządzenie przez port USB. Te zapisane pliki  można później wybrać w oprogramowaniu FX-Control. Czas odtwarzania może być zdefiniowany zarówno przez długość pomiaru, jak i z góry określony. Kiedy plik się skończy, jest odtwarzany od początku.

Gregor Schmidle, manager produktu w NTi Audio tłumaczy: „Możliwość odtwarzania dowolnych plików audio na generatorze FX100 była pożądana przez wielu użytkowników. Zwiększa to dokładność pomiarów, szczególnie w przypadku testowania urządzeń konsumenckich. Dodanie możliwości stosowania plików audio jako sygnałów testowych poszerzyło zakres zastosowań FX100”.

Użytkownicy FX100 mogą pobrać najnowszą wersję software’u V2.9.0. na stronie NTI Audio. Nowy firmware można zaktualizować poprzez aplikację FX-Control.

,
Podziel się!