NTi Audio obchodzi 20-lecie

NTi Audio obchodzi 20-lecie

Firma NTi Audio powstała 1 marca 2000 poprzez wykup menedżerski z firmy Neutrik. Po kilku pierwszych latach działalności, w trakcie których NTi Audio przechodziła zarówno przez kryzys ekonomiczny, jak i szybki, gwałtowny wzrost, obecnie firma jest wiodącym globalnym liderem w dziedzinie technologii pomiarów akustycznych.

Świetny start

20 lat temu grupa młodych inżynierów miała okazję kontynuować działalność działu Neutrik Test Instruments pod szyldem nowej firmy. Opracowano biznesplan, znaleziono odpowiednie pomieszczenia i stworzono zupełnie nową infrastrukturę. Po niecałych trzech miesiącach sprzedano pierwsze produkty pod nową nazwą [NTi Audio].

Dostarczanie rozwiązań, nie tylko produktów

Szybko przekonaliśmy się, że zaoferowanie klientowi produktu, który musi zaprogramować, jest niewystarczające. Zamiast tego potrzebne są kompletne, łatwe w użyciu rozwiązania. Opracowaliśmy więc cały pakiet oprogramowania do kontroli jakości zestawów głośnikowych, który został oparty na nowej, opatentowanej technologii automatycznego wykrywania wad. Ta decyzja pomogła nam stać się wiodącym dostawcą systemów kontroli jakości. Dziś tysiące naszych urządzeń są w codziennym użyciu, weryfikując jakość zestawów głośnikowych i mikrofonów.

Technologia pomiarów akustycznych

Nasi klienci chcieli wykonywać pomiary akustyczne za pomocą przenośnych urządzeń do pomiaru dźwięku. Brakowało odpowiedniego mikrofonu i algorytmów. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu potrzeb rynku opracowaliśmy i wdrożyliśmy przyjazne dla użytkownika rozwiązania, a nasza baza klientów wzrosła z kilkuset osób do kilkudziesięciu tysięcy.

Zrozumiałość mowy

Metoda określania zrozumiałości mowy, jaką zastosowaliśmy w pierwszym przenośnym mierniku poziomu dźwięku, Acoustilyzer, oraz w jego następcy XL2, sprawiła, że wyniki sprzedaży dosłownie eksplodowały. Dzisiaj NTi Audio jest prawdopodobnie największym i najbardziej znanym na świecie producentem urządzeń do pomiaru zrozumiałości mowy.

Ochrona przed hałasem

Rosnąca świadomość społeczna na temat zanieczyszczenia hałasem oraz odpowiednie przepisy państwowe dotyczące ochrony słuchu otworzyły nam dalsze możliwości biznesowe. Dzięki produktom dostosowanym zarówno do potrzeb klientów, jak i przepisów, NTi Audio spełnia dziś wszystkie wymagania, zarówno klientów i władz. Należą do nich: pomiary i dokumentacja poziomów ciśnienia akustycznego, rejestracja dźwięku oraz duży ekran do wyświetlania poziomów. W połączeniu z wieloma przydatnymi dla realizatora dźwięku funkcjami, miernik i analizator XL2 stał się de facto standardem w monitorowaniu hałasu podczas wydarzeń kulturalnych.

Zatwierdzenie typu otworzyło drzwi do nowych rynków

Uzyskanie w kilku krajach zatwierdzenia typu dla urządzeń NTi Audio (zgodność ze stanrardem IEC 61672-1) było kolejnym krokiem milowym. Analizator XL2 stał się narzędziem stosowanych przez ekspertów w zakresie akustyki. Od tego czasu rozszerzyliśmy naszą ofertę o profesjonalne pomiary hałasu środowiskowego oraz akustyki pomieszczeń i akustyki budowlanej, a także staliśmy się wiodącym dostawcą technologii pomiarowych również w tych segmentach rynku.

Profesjonalna sieć sprzedaży

Jednak wszystkie te wspaniałe produkty byłyby bezużyteczne, gdyby nie trafiały do ​​klientów. Tak więc już na wczesnym etapie zaczęliśmy budować profesjonalną i wyszkoloną sieć sprzedaży i usług. Dzisiaj NTi Audio ma swoje spółki zależne na kluczowych rynkach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, w Japonii i Chinach. Ponadto niezależni partnerzy w krajach na całym świecie zapewniają naszym klientom kompetentne wsparcie w językach natywnych. W Polsce wyłącznym dystrybutorem urządzeń NTi Audio jest firma Konsbud Audio: www.konsbud-audio.pl

W NTi Audio posiadamy także potężny zespół marketingowy, który informuje naszą obecną bazę klientów, a także wszystkich zainteresowanych o innowacjach i rozwiązaniach za pośrednictwem różnych kanałów.

Podsumowując…

Dzięki dążeniu do doskonałości technicznej, wyjątkowej kulturze korporacyjnej oraz chęci ciągłego rozwoju, pomimo czasami niesprzyjających warunków rynkowych, rozwinęliśmy się w szanowaną na arenie międzynarodowej firmę, która osiągnęła wiodącą pozycję na rynku w wielu obszarach. My, pracownicy NTi Audio, mamy zaszczyt być częścią tego sukcesu i czekamy razem z wami na kolejne wyzwania.

Podziel się!