Nowy system konferencyjny Audio-Technica ATUC-50

Nowy system konferencyjny Audio-Technica ATUC-50

ATUC-50 to nowy, budżetowy system konferencyjny, który jest przeznaczony do instalacji w pokojach spotkań, salach konferencyjnych i dyskusyjnych. Jego główną zaletą jest intuicyjność i prosta obsługa, zarówno dla użytkownika, jak i dla instalatora. Jednocześnie system posiada funkcje, które mogą być użyteczne w wielu miejscach, chociażby możliwość pracy z tłumaczami na żywo w trzech językach jednocześnie. Jakość dźwięku, zrozumiałość mowy, wysokiej jakości komponenty, nowoczesność i możliwość rozbudowy systemu w przyszłości oraz budżetowość – to wszystko cechy systemu ATUC-50.

System składa się z jednostki kontrolnej, wyposażonej w procesor DSP (co w podobnych systemach tej klasy nie jest spotykane), jednostek dyskusyjnych, mikrofonów na gęsiej szyi, słuchawek, okablowania i zdalnego oprogramowania kontrolnego. Do jednego urządzenia kontrolnego można podłączyć 50 jednostek dyskusyjnych, a w sumie system można rozbudować do 150 jednostek dyskusyjnych. 10 jednostek dyskusyjnych może być aktywnych w tym samym czasie. Kolejnym, ważnym atutem systemu Audio-Techniki jest możliwość rejestrowania 4 kanałów audio przez USB.

Jednostka dyskusyjna jest wielofunkcyjna i może być używana zarówno przez uczestnika dyskusji, prowadzącego, jak i tłumacza. Rolę danej jednostki, czyli innymi słowy, jej priorytetowość oraz połączenia z innymi jednostkami, ustawia się z poziomu oprogramowania.  Jednostka ma wbudowany przycisk, którym dana osoba włącza się do dyskusji (prowadzący może przyciskiem również wyciszać uczestników). Na jednostce dyskusyjnej są lampy LED – można zmieniać i przypisywać różne kolory do osób i grup. Jednostka ma także wbudowany procesor niwelujący sprzężenia oraz DSP. Każda osoba, uczestnicząca w dyskusji, słyszy wysokiej jakości dźwięk, emitowany przez wbudowany w jednostkę głośnik. W przypadku, gdy na sali są osoby porozumiewające się innym językiem, mogą podłączyć do urządzenia słuchawki i korzystać z tłumaczenia na żywo, nie przeszkadzając innym uczestnikom. Warto też wspomnieć o tym, że powierzchnia jednostki nie odbija światła, istnieje także możliwość jej przemalowania na dowolny kolor.

Do jednostki dyskusyjnej podłącza się mikrofon. W komplecie do systemu ATUC-50 produkowane są dedykowane mikrofony superkardioidalne na gęsiej szyi. Modele ATUC50-M43H i M58H różnią się długością szyi (pierwszy ma 43 cm, drugi 58 cm). Do systemu ATUC-50 można podpiąć każdy mikrofon pojemnościowy przez złącze XLR. Dzięki oddzieleniu jednostki dyskusyjnej od mikrofonu, użytkownik wiele zyskuje: może podpiąć swój ulubiony mikrofon, a w przypadku, gdy mikrofon się zespuje – wymienia się ten element bez konieczności ingerencji w samą jednostkę dyskusyjną.

Jednostki dyskusyjne łączy się kablami Cat5e lub wyższymi w topologii pierścienia lub daisy chain. Dane są więc przesyłane cyfrowo, łatwo jest rozbudować system i unika się zbędnej ilości okablowania. Ostatnim elementem system ATUC-50 jest oprogramowanie. Na dedykowanej stronie internetowej użytkownik ma dostęp do wszystkich ustawień funkcji systemu.

ATUC-50 to nowoczesny, intuicyjny system przeznaczony do instalacji wszędzie tam, gdzie odbywają się ważne dyskusje w dużych gronach. System sprawdzi się w pokojach konferencyjnych firm i banków, ale też w szkołach, nastawionych na aktywne uczestnictwo słuchaczy w zajęciach, w pokojach  spotkań w instytucjach publicznych, sądach, hotelach i wszelkiego typu organizacjach, gdzie wymagana jest wysoka jakość dyskusji.

, , ,
Podziel się!