Nowy produkt Genelec – unikalna wtyczka VST/AAX/AU: Aural ID.

Nowy produkt Genelec – unikalna wtyczka VST/AAX/AU: Aural ID.

Aural ID to możliwość profesjonalnego studyjnego monitoringu słuchawkowego, skalibrowanego indywidualnie dla każdego użytkownika. Rewolucyjne narzędzie pracy studyjnej!

Plug-in Aural ID jest przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów zajmujących się muzyką, filmem, broadcastem, projektowaniem dźwięku w grach, czy badaniami naukowymi. Nowatorska wtyczka zapewnia studyjny, dobry, wierny, indywidualnie skalibrowany dla każdego użytkownika monitoring słuchawkowy w systemach od stereo, poprzez surround, do immersji w 3d (Dolby Atmos).

Ideą Genelec’a było niespotykane dotąd rozszerzenie możliwości i dokładności odsłuchu podczas pracy w słuchawkach. Dla pracujących poza studiem, Aural ID jest wybawieniem.

W kanale słuchawkowym użytkownik może dostosować położenie każdego monitora wirtualnego, jego poziom odtwarzania oraz pozycję słuchacza w przestrzeni. Aural ID zapamiętuje układ i ustawienia monitorów wirtualnych, umożliwiając szybki powrót do ustawień pierwotnych. Tryby Mute i Solo pozwalają na odsłuchiwanie każdego monitora wirtualnego tak samo jak monitorów studyjnych. Żaden inny system słuchawkowy nie zapewnia tak dokładnej lokalizacji dźwięku.

Oprócz kalibracji przestrzennej, Aural ID kompensuje również zabarwienie dźwięku, które mogą wprowadzić słuchawki różnych producentów. Funkcja Headphone Specific EQ stosuje EQ dla konkretnego modelu słuchawek, w oparciu o bibliotekę danych profesjonalnych słuchawek stworzoną w ramach Aural ID.

Działanie Aural ID:

Za pomocą prostej aplikacji mobilnej Aural ID Creator, użytkownik przesyła 360-stopniowe nagranie wideo głowy, uszu i górnej części ciała. Genelec analizuje wpływ indywidualnych cech fizycznych na zabarwienie dźwięku docierającego ze wszystkich kierunków. Budowa anatomiczna każdego słuchacza przekształca dźwięk i wpływa na sposób jego odbioru, wzmacniając niektóre częstotliwości i tłumiąc inne. To zjawisko jest całkowicie unikalne dla każdego i nosi nazwę Head-Related Transfer Function (HRTF). HRTF jest więc funkcją charakteryzującą sposób, w jaki ucho odbiera dźwięk z danego punktu w przestrzeni.

Oparty na chmurze silnik obliczeniowy Aural ID modeluje cechy indywidualne użytkownika, oblicza osobisty HRTF, który poprzez wtyczkę Aural ID, można zaaplikować do kanału monitorowania słuchawek w DAW. Aural ID jest całkowicie osobisty i nie opiera się na ogólnych, mniej dokładnych HTRF, wykorzystywanych w innych systemach monitorowania słuchawek.

To najdokładniejsza kalibracja na świecie!

Aural ID jest dostępny w formatach VST, AAX i AU.

Szczegóły:
Jacek Majewski
j.majewski@konsbud-audio.com.pl
tel. 785 50 40 90

,
Podziel się!