Nowy mikrofon instrumentalny Audio-Technica AT5045

Nowy mikrofon instrumentalny Audio-Technica AT5045

Wielkomembranowy pojemnościowy mikrofon instrumentalny o charakterystyce kardioidalnej AT5045 Audio-Technica został zaprezentowany na targach AES2014.

Audio-Technica AT5045 to ręcznie produkowany, wielkomembranowy, pojemnościowy mikrofon instrumentalny (kardioida) o niskoprofilowej konstrukcji, zapewniający naturalne, zrównoważone odwzorowanie brzmienia o nadzwyczajnej głębi i realizmie. Dostępny osobno lub w parach (AT5045P), mikrofon ten został stworzony z myślą o najbardziej kluczowych aspektach profesjonalnej rejestracji dźwięku.

Wielkomembranowa konstrukcja AT5045 umożliwia szybkie przenoszenie transjentów, niski poziom szumów (149 dB SPL) oraz imponujący zakres dynamiki (141 dB). Wymienione parametry sprawiają, że mikrofon nadaje się idealnie do nagrywania instrumentów takich jak perkusja, gitara akustyczna, instrumenty strunowe oraz inne instrumenty akustyczne wymagające odwzorowania dynamicznego i szczegółowego dźwięku, zwłaszcza jako overhead.

Mikrofon Audio-Technica AT5045 cechuje przełomowa, opatentowana, duża kapsuła prostokątna o ulepszonym przenoszeniu transjentów oraz zwiększonym paśmie przenoszenia, opracowana przez inżynierów Audio-Technica. Wszystkie komponenty mikrofonu AT5045 zostały starannie dobrane w celu maksymalizacji parametrów pracy, zaś powlekane złotem membrany o grubości 2 mikronów poddano procesowi utrwalania, co gwarantuje stałą, optymalną charakterystykę przez wiele lat.

Kolejną kluczową cechą modelu AT5045 jest jego zaawansowane wewnętrzne mocowanie przeciwwstrząsowe, które efektywnie oddziela kapsułę od obudowy mikrofonu. Dla dodatkowej izolacji, mikrofon AT5045 wyposażony został w innowacyjny uchwyt antywstrząsowy, zaprojektowany nie tylko w celu izolacji mikrofonu, ale również jego wszechstronnego ustawienia, przy zachowaniu efektywnego tłumienia zakłóceń mechanicznych oraz rezonansów, które mogą przechodzić do mikrofonu. Charakterystyka kardioidalna czyni go bardziej czułym na dźwięk dochodzący z przodu przetwornika, zmniejszając przechwytywanie niepożądanych dźwięków i zapewniając izolację rejestrowanego instrumentu.

Model AT5045 zamknięty jest w eleganckiej, wytrzymałej obudowie wykonanej z mosiądzu i aluminium, dzięki czemu sprawdza się również w występach na żywo. Dołączony uchwyt antywstrząsowy AT8481 pozwala na zamocowanie mikrofonu na dowolnym statywie z gwintem ⅝”. Zestaw zawiera również osłonę przeciwwietrzną AT8165 oraz dedykowany sztywny futerał.

Specyfikacja mikrofonu instrumentalnego AT5045:

  • Przetwornik: Stale spolaryzowany pojemnościowy
  • Charakterystyka: Kardioidalna
  • Pasmo przenoszenia: 20 – 20,000 Hz
  • Czułość: -35 dB (17.7 mV) re 1V przy 1 Pa
  • Impedancja: 100 Ohm
  • Maksymalny sygnał wejściowy: 149 dB SPL, 1 kHz przy 1% T.H.D.
  • Szumy: 8 dB SPL
  • Zakres dynamiki: 141 dB, 1 kHz przy maks. SPL
  • S/N 86 dB, 1 kHz przy 1 Pa
  • Wymaga zasilania napięciem stałym (Phantom) 48V.
Podziel się!